Reklama

Reklama

Liga Narodów. Malwina Smarzek najlepiej punktującą zawodniczką

Malwina Smarzek jest jedyną siatkarką, która w obecnej edycji Ligi Narodów przekroczyła granicę 400 punktów. W czwartkowym meczu turnieju Final Six z Brazylią w chińskim Nankinie zdobyła ich 32. Polki przegrały jednak 2:3 i odpadły z turnieju.

W 17 meczach Ligi Narodów (licząc z fazą interkontynentalną) czołowa polska siatkarka zdobyła łącznie 420 punktów. Żadna zawodniczka wcześniej nie osiągnęła takiej granicy. Dzięki temu, jak informuje na swojej stronie Międzynarodowa Federacja Siatkarska (FIVB), Polka pobiła swój własny rekord z poprzedniej edycji LN. Wówczas zdobyła 361 punktów w 15 meczach.

Spośród zawodniczek, których reprezentacje wciąż występują w Lidze Narodów, drugie miejsce zajmuje Brazylijka Gabi, ale z dorobkiem 250 punktów praktycznie nie ma szans dogonić Polki.

Reklama

Smarzek aż siedmiokrotnie w obecnej edycji kończyła mecze z dorobkiem co najmniej 30 punktów. Rekord ustanowiła 28 maja w starciu z Bułgarkami (3:1) w holenderskim Apeldoorn, gdy - jak wynika ze statystyki zamieszczonej w czwartek na stronie FIVB - zdobyła 42 punkty.

Dla "Biało-Czerwonych" awans do turnieju finałowego LN w Nankinie był dużym sukcesem. Tutaj jednak rywalki okazały się za mocne. Dzień przed porażką z Brazylią 2:3 podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały z USA 1:3. Rywalizację w grupie B zakończyły na ostatnim miejscu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy