Reklama

Reklama

Kolejny kandydat na trenera Polek

Po rozstaniu z Jackiem Nawrockim reprezentacja Polski siatkarek wciąż pozostają bez trenera. W mediach co rusz pojawiają się nazwiska kolejnych kandydatów. Włoski portal "Volleynews" informuje, że ofertę prowadzenia "Biało-Czerwonych" otrzymał jeden z najbardziej znanych trenerów na Starym Kontynencie.

Mowa o znakomitym serbskim trenerze Zoranie Terziciu. To prawdziwa legenda trenerska w siatkówce kobiecej. Z reprezentacją Serbii został w 2018 roku mistrzem świata, trzykrotnie wygrywał też mistrzostwo Europy, zdobył też srebrny i brązowy medal na igrzyskach olimpijskich. Prowadził też z sukcesami wiele drużyn klubowych.

Zdaniem włoskich dziennikarzy teraz otrzymał ofertę prowadzenia reprezentacji Polski. Jednocześnie jednak w Serii chcieliby, aby nadal prowadził ich drużynę narodową, z którą związany jest od 19 lat i z którą odniósł tak wiele sukcesów. Z jednej strony żal nie kontynuować pracy, która przyniosła mu tak wielką sławę, z drugiej każdy kiedyś potrzebuje nowych wyzwań.

Nazwisko Terzicia jest z całą pewnością jednym z najgłośniejszych, jako pojawiło się na giełdzie w kontekście Polek. Wydaje się, że niedawno wybrany prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski będzie musiał już niebawem podjąć decyzję. Choć warto pamiętać, że ma na głowie również wybór selekcjonera męskiej kadry i z całą pewnością nie jest w łatwej sytuacji.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy