Reklama

Reklama

Kadra reprezentacji siatkarek na turnieje Grand Prix

Trener reprezentacji Jerzy Matlak ogłosił nazwiska 14 siatkarek powołanych do kadry na turnieje World Grand Prix. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w Gdyni w dniach 6-8 sierpnia, gdzie Polki zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Dominikany i USA.

Matlak nie ukrywa, że przy ogłaszaniu "14" na Grand Prix (odpowiednik męskiej Ligi Światowej) miał spory dylemat.

"Przepisy są absurdalne. Zmuszają do podawania konkretnego składu już na miesiąc przed rozpoczęciem turnieju. Dziewczyny są w różnej dyspozycji. Niektóre z nich dopiero zaczynają przygotowania. Dlatego trudno nazwać to obiektywnym wyborem. Ale jak każą, to wybrałem" - powiedział trener reprezentacji.

"W moim mniemaniu dziewczyny, które wybrałem, za miesiąc mają szansę być w najlepszej formie. Ale nie ukrywam, że niektórych nazwisk mi żal. Podkreślam jednak, że wszystkie zawodniczki wciąż mają szansę zagrać na mistrzostwach świata. Brak powołania na Grand Prix niczego nie przekreśla" - dodał.

Reklama

W rezerwie pozostanie pięć zawodniczek, które wcześniej znalazły się szerokiej 19-osobowej kadrze. Zmiany w zespole będą mogły nastąpić tylko w przypadku choroby lub kontuzji.

Siatkarki po kilkudniowym odpoczynku, od soboty pracują w Szczyrku. Na zgrupowaniu przebywa 26 zawodniczek, z reprezentacją trenuje także Małgorzata Glinka.

Dwukrotna mistrzyni Europy po dwuletniej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim wraca na parkiety. W ubiegłym miesiącu podpisała kontrakt z tureckim Vakifbankiem Gunes Sigorta Turk Telekom. Jak zaznaczył Matlak, Glinka w obecnym sezonie nie zagra w reprezentacji.

"Gosia trenuje u nas niejako gościnnie. Chce jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Rozmawialiśmy już na temat jej powrotu do kadry. Uznaliśmy, że w tym roku jest jeszcze za wcześnie, ale w kolejnym sezonie sprawa jest otwarta" - wyjaśnił.

W najbliższy piątek w Węgierskiej Górce oraz w niedzielę w Goczałkowicach Polki rozegrają dwa sparingi z ekipą Białorusi. Zgrupowanie w Szczyrku potrwa do 22 lipca.

Na początku sierpnia brązowe medalistki ostatnich mistrzostw Europy trenować będą w Gdyni, gdzie rozegrany zostanie pierwszy turniej Grand Prix. W dniach 6-8 sierpnia ich rywalkami będą zespoły Niemiec, Dominikany i USA. Kolejne turnieje odbędą się w japońskiej Okayamie (13-15 sierpnia) i na Tajwanie (20-22 sierpnia).

Finał GP, z udziałem sześciu najlepszych drużyn, odbędzie się w chińskim Ningbo w dniach 25-29 sierpnia.

Kadra reprezentacji siatkarek na turnieje Grand Prix:

rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa

środkowe: Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał

przyjmujące: Anna Barańska, Joanna Szczurek, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska

atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna

libero: Mariola Zenik, Paulina Maj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje