Reklama

Reklama

Jacek Nawrocki selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

Nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarek został Jacek Nawrocki - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

W ostatniej fazie konkursu o funkcję selekcjonera żeńskiej kadry narodowej starało się dwóch kandydatów: Włoch Massimo Barbolini i Jacek Nawrocki.

Zespół ds. wyboru trenera w głosowaniu zadecydował, że udzieli rekomendacji Nawrockiemu. Z efektami prac komisji zapoznali się członkowie zarządu PZPS i powołali byłego trenera PGE Skry Bełchatów na trenera kadry siatkarek.

Jacek Nawrocki urodził się 20 sierpnia 1965 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego. Karierę siatkarską rozpoczynał w rodzinnym mieście, w barwach Lechii. W roku 1984 przeszedł do AZS AWF Warszawa, gdzie grał przez pięć lat. Potem wrócił do Lechii Tomaszów Mazowiecki, a następnie przeniósł się do Włocłavii by znów kolejne dwa sezony spędzić w Tomaszowie Mazowieckim. Karierę zawodniczą zakończył w roku 2001 w barwach PGE Skry Bełchatów.

Reklama

Pracę w roli szkoleniowca rozpoczął w Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie z zespołami młodzieżowymi kilka razy grał w finałach mistrzostw Polski. Od roku 2001 był w sztabie szkoleniowych PGE Skry Bełchatów, najpierw w roli drugiego trenera, a od sezonu 2009/2010 w roli pierwszego szkoleniowca. Z klubem z Bełchatowa zdobył dwa mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo Polski, dwa Puchary Polski, wicemistrzostwo i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata oraz trzecią i drugą lokatę w Lidze Mistrzów.

Obecnie jest trenerem reprezentacji młodzieżowych chłopców w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz trenerem - koordynatorem w klubie Orlen Ligi Budowlani Łódź. Nigdy wcześniej nie prowadził jednak kobiecej drużyny. 

Prezes PZPS Paweł Papke o nowym trenerze reprezentacji Polski siatkarek:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje