Reklama

Reklama

Jacek Nawrocki: Niemki trudne do przejścia na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski siatkarek dwa razy - w środę i czwartek - pokonała Niemki 3:2 w meczach towarzyskich, które rozegrano w Bielsku-Białej. "Na mistrzostwach Europy będzie to trudny rywal do przejścia" - ocenił trener biało-czerwonych Jacek Nawrocki.

"Z tym rywalem znamy się bardzo dobrze. Teraz grał z nami w dwóch różnych ustawieniach, my trzymaliśmy się jednego. Jestem zadowolony, wykonaliśmy bardzo dużo ciężkiej pracy" - powiedział dziennikarzom opiekun biało-czerwonych po czwartkowym spotkaniu.

Sparingi z Niemkami były dla jego podopiecznych ostatnimi sprawdzianami w kraju przed rozpoczynającymi się 18 sierpnia mistrzostwami Starego Kontynentu. Zostaną one rozegrane w czterech krajach: Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Serbii. Polki i Niemki trafiły do jednej grupy w Płowdiw i zmierzą się już w pierwszym spotkaniu (19 sierpnia). Skład grupy uzupełniają gospodynie Bułgarki, Greczynki, Hiszpanki i Czeszki.

Reklama

Jak poinformował Nawrocki, kadrowiczki otrzymał trzy dni wolnego, aby przed turniejem "zresetować się". Potwierdził, że po dotarciu do Bułgarii, jeszcze przed rozpoczęciem ME, jego podopieczne rozegrają dwie gry kontrolne z tamtejszą reprezentacją.

"Powiedziałbym nawet, że będą to mecze treningowe. Chcemy wykorzystać fakt, że możemy tam jechać wcześniej i chcemy sprawdzić się z jednym z najmocniejszych zespołów w naszej grupie" - zaznaczył szkoleniowiec.

Wyjazd z Polski zaplanowano na czwartek 12 sierpnia.

Przed tygodniem biało-czerwone, również w Bielsku-Białej, rozegrały dwa pojedynki kontrolne ze Słowaczkami - wygrały 3:1 i przegrały 1:3. 

Autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje