Reklama

Reklama

Izabela Bełcik: Mam nadzieję, że z Belgią zagramy najlepszy mecz w turnieju

- Mam nadzieję, że wszystkie swoje siły skumulujemy na niedzielne spotkanie z Belgią i zagramy najlepszy mecz w turnieju - powiedziała Izabela Bełcik, rozgrywająca siatkarskiej reprezentacji Polski. W niedzielę Polki zagrają w Łodzi z Belgią (godz. 20.30) o zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ.


- Temat gry Belgijek celowo został zostawiony do jutra, nie chciałyśmy się rozpraszać przed innymi, także ważnymi spotkaniami. Hiszpanki i Szwajcarki były może teoretycznie słabsze, ale na takich rywali trzeba się dodatkowo mobilizować - powiedziała Izabela Bełcik.

- W niedzielę będzie nam towarzyszyć większa presja, ale przyznam, że ten powrót do reprezentacji nie tylko u mnie wywołał dodatkową adrenalinę. Teraz musimy zagrać na najlepszym poziomie i przede wszystkim skutecznie. Zobaczymy kto okaże się lepszy - brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy czy nasza reprezentacja po... reinkarnacji - dodała rozgrywająca reprezentacji Polski.

Reklama

- Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas najcięższy pojedynek w tym turnieju. Nie miałyśmy jeszcze żadnej odprawy na temat Belgii, ale na pewno w niedzielę dowiemy się wszystkiego na temat rywalek. Oczywiście znamy zawodniczki tej reprezentacji, bo kilka z nich gra w naszej lidze. Przygotujemy się do tego meczu tak samo, jak przed wcześniejszymi spotkaniami z Szwajcarią i Hiszpanią. Wyjdziemy na boisko na pewno mocno skoncentrowane, bo nie ma mowy tutaj o jakimkolwiek lekceważeniu rywala, który miał bardzo udany ubiegły rok i zdobył brązowy medal mistrzostw Europy - powiedziała Anna Werblińska, skrzydłowa reprezentacji Polski.

- Mecz z Hiszpanią wymagał od nas dużo koncentracji. Trochę jej straciłyśmy w trzecim secie; widocznie myślami byłyśmy już przy jutrzejszym meczu z Belgią. Tak jak wszyscy, którzy przyjechali do Łodzi z niecierpliwością czekamy już na to spotkanie. Bardzo bym chciała, żeby to był łatwy mecz, ale musimy się spodziewać bardzo ciężkiego pojedynku. A im cięższej walki będziemy oczekiwać, tym lepiej będziemy do niej przygotowane. Przy okazji chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego trenerowi Hiszpanii, z którym kiedyś pracowałam. Jego drużyna ma duży potencjał - powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale, kapitan reprezentacji Polski.

- Myślałam, że uda nam się trochę lepiej zagrać w tym meczu, że będziemy lepiej skoncentrowane. Ta koncentracja jest niezbędna w pojedynkach z takimi zespołami jak Polska. Dzisiaj to się nam jednak nie udało. Teraz musimy się skoncentrować na jutrzejszym meczu ze Szwajcarią - oceniła po meczu z Polską Helia Gonzalez, kapitan reprezentacji Hiszpanii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje