Reklama

Reklama

Indywidualnie całkiem dobrze

Polskie siatkarki zakończyły swój udział w tegorocznej edycji World Grand Prix. Biało-czerwone ukończyły rywalizację w fazie grupowej na 10. miejscu i nie awansowały do turnieju finałowego.

Polskie siatkarki zakończyły swój udział w tegorocznej edycji World Grand Prix. Biało-czerwone ukończyły rywalizację w fazie grupowej na 10. miejscu i nie awansowały do turnieju finałowego.

Bilans podopiecznych Marco Bonitty to osiem porażek i jedno zwycięstwo. Polki cieszyły się z wygranej na Tajwanie po meczu z Turcją (3:0).

Trzeba jednak podkreślić, że w tym roku w WGP nie brało udziału kilka podstawowych zawodniczek polskiej kadry. Trener Bonitta dał odpocząć po ciężkim sezonie Małgorzacie Glince-Mogentale, Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie, Marii Liktoras, Annie Podolec i Marioli Zenik. Okazję do zademonstrowania swoich umiejętności miały zawodniczki rezerwowe. Jako zespół Polki zagrały słabo. Co ciekawe, w indywidualnych statystykach nasze siatkarki wypadły całkiem dobrze.

Reklama

Powody do zadowolenia ma libero Agata Sawicka, która w rankingu na najlepiej broniącą zawodniczkę fazy grupowej WGP okazała się najlepsza. Polka wyprzedziła m.in. znakomitą japońską libero Yuko Sano. Sawicka wysoko uplasowała się także wśród przyjmujących (9. miejsce). Marioli Zenik, do tej pory bezkonkurencyjnej na pozycji libero w Polsce, urosła zatem groźna konkurentka.

Pochwały za swoją grę zbierała Joanna Kaczor. Polska atakująca zajęła 8. miejsce w prestiżowym rankingu na najlepiej punktującą zawodniczkę. Kaczor, która coraz realniej może myśleć o wyjeździe na olimpiadę w Pekinie, zapisała na swoim koncie 127 punktów. W klasyfikacji atakujących Kaczor została sklasyfikowana na 16. pozycji (skuteczność 38.51 proc.).

W rankingu blokujących 2. miejsce zajęła Katarzyna Gajgał ustępując jedynie Kubance Nancy Carillo. Polska środkowa zanotowała średnią 0.84 blok/set.

Anna Barańska uplasowała się na 5. pozycji w rankingu najlepiej serwujących, a Katarzyna Skorupa była 6. wśród rozgrywających.

Punkty:

1. Seda Tokatlioglu (Turcja) - 152 pkt

...

8. Joanna Kaczor (Polska) - 127

Atak:

1. Ruirui Zhao (Chiny) - 52.63 proc.

...

16. Joanna Kaczor (Polska) - 38.51

Blok:

1. Nancy Carillo (Kuba) - 1.08 blok/set

2. Katarzyna Gajgał (Polska) - 0.84

Zagrywka:

1. Saori Kimura (Japonia) - 0.44 as/set

...

5. Anna Barańska (Polska) - 0.27

Obrona:

1. Agata Sawicka (Polska) - 2.76 obrona/set

Rozegranie:

1. Nootsara Tomkom (Tajlandia) - 8.78

...

6. Katarzyna Skorupa (Polska) - 6.81

Przyjęcie:

1. Miyuki Kano (Japonia) - 58.93 proc.

...

9. Agata Sawicka (Polska) - 41.88

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL