Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ: Piotr Makowski podał skład reprezentacji

Trener reprezentacji Polski siatkarek Piotr Makowski podał skład kadry na rozpoczynający się w piątek w Łodzi turniej eliminacyjny do mistrzostw świata. Rywalkami "Biało-czerwonych" będą kolejno: Szwajcarki, Hiszpanki i Belgijki.

"Jesteśmy skoncentrowani na tym co mamy zrobić. Jednocześnie jesteśmy gotowi na walkę. Darzymy szacunkiem zespoły, które przyjechały. Myślę, że układ meczów nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Drużyna z Belgii jest brązowym medalistą ostatnich mistrzostw Europy. Graliśmy z tymi rywalkami w 2009 roku w Rzeszowie w kwalifikacjach do mistrzostw świata, a od tego czasu zespół dokonał wielu zmian i ulepszył swoją grę. Jestem przekonany, że to co zaprezentujemy w niedzielnym pojedynku będzie najlepszą siatkówką w naszym wykonaniu" - powiedział Makowski na konferencji prasowej.

Po dłuższej nieobecności reprezentację zasiliła Małgorzata Glinka-Mogentale, która ma pomóc w wywalczeniu awansu na mundial.

"Jesteśmy niezmiernie zadowolone, że jest takie zainteresowanie ze strony mediów i kibiców. Mam nadzieję, że pomoże to nam w grze. Nasze oczekiwania są bardzo proste. Jesteśmy tutaj po to, aby zrealizować cel jakim jest uzyskanie awansu do mistrzostw świata. Uważam, że wykonałyśmy pozytywną pracę w ostatnim czasie, więc jesteśmy dobrej myśli. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. To nie jest moment, żeby już myśleć o mistrzostwach świata i o tym, czy wtedy zagram. Na chwilę obecną cieszę się, ze jestem tutaj i mam nadzieję, że wszyscy będziemy cieszyć się w niedzielę" - stwierdziła Glinka-Mogentale.

"Nadchodzący turniej to bardzo krótka akcja. Miałyśmy kilka dni, żeby się przygotować do zawodów. Jestem przekonana, że był to dobrze wykorzystany czas. Najważniejsze było to, aby zgrać się jak najlepiej. Myślę, że nasze doświadczenie i fakt, że nie pierwszy raz razem gramy pomoże nam zdobyć kwalifikację" - podkreśliła rozgrywająca reprezentacji Izabela Bełcik.

Reklama

Reprezentacja Polski na turniej w Łodzi:


rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz
atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Izabela Kowalińska,
przyjmujące: Małgorzata Glinka- Mogentale, Anna Werblińska, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Mroczkowska,
środkowe: Maja Tokarska,  Katarzyna Gajgał-Anioł, Eleonora Dziękiewicz
libero: Mariola Zenik

Program turnieju kwalifikacyjnego do MŚ w Łodzi:


3 stycznia
17.30 Hiszpania - Belgia
20.30 Szwajcaria - Polska

4 stycznia
17.30 Belgia - Szwajcaria
20.30 Polska - Hiszpania

5 stycznia
17.30 Szwajcaria - Hiszpania
20.30 Polska - Belgia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje