Reklama

Reklama

Eliminacje ME 2017. Tomsia nie zagra w turnieju w Bielsku-Białej

Bez jednej z liderek, Bereniki Tomsi polskie siatkarki zagrają w najbliższy weekend w Bielsku-Białej w drugim turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Na półmetku podopieczne Jacka Nawrockiego prowadzą w tabeli grupy C z kompletem punktów.

Tomsia była jedną z najskuteczniejszych siatkarek reprezentacji w węgierskim Erd, w którym biało-czerwone pokonały Estonię i Finlandię po 3:0 oraz Węgry 3:1. Te same drużyny będą ich rywalkami w drugim i ostatnim turnieju w Bielsku-Białej. Polki na inaugurację zagrają z Estonią (piątek, godz. 20.00), Finlandią (sobota, 17.30) i Węgrami (niedziela, 20.00).

Reklama

Selekcjoner w czwartek ogłosił skład na najbliższy turniej, w którym doszło do jednej, ale dość istotnej zmiany. W miejsce grającej na pozycji atakującej Tomsi powołał Małgorzatę Jasek.

Do ME 2017 awansują zwycięzcy sześciu grup eliminacyjnych, zespoły z drugich lokat utworzą trzy pary barażowe, które spotkają się jeszcze w październiku.

Mistrzostwa Starego Kontynentu w przyszłym roku po raz pierwszy w historii zorganizują Azerbejdżan i Gruzja. Udział w nich oprócz gospodarzy ma zapewniony pięć najlepszych zespołów z ostatniego czempionatu - Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy.

Skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny ME:

Rozgrywające: Joanna Wołosz (Chemik Police), Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz).

Przyjmujące: Tamara Kaliszuk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Martyna Grajber, Julia Twardowska (obie Budowlani Łódź), Emilia Mucha (Profi Credit Bielsko-Biała).

Atakujące: Malwina Smarzek (Chemik Police), Małgorzata Jasek (AZS AWF Warszawa).

Środkowe: Zuzanna Efimienko (Metalleghe Sanitars Montichiari), Kamila Gaszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław).

Libero: Agata Sawicka (Impel Wrocław), Agata Witkowska (Unendo Yamamay Busto Arsizio), Aleksandra Krzos (Chemik Police).

Dowiedz się więcej na temat: Berenika Tomsia | Jacek Nawrocki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama