Reklama

Reklama

El. ME siatkarek: Węgry - Polska 1:3

Polskie siatkarki wygrały w Budapeszcie z Węgierkami 3:1 w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym grupy C do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

"Biało-czerwone" odniosły w Budapeszcie trzy zwycięstwa tracąc tylko jednego seta.

W niedzielnym spotkaniu inicjatywa początkowo należała do gospodyń, które prowadziły m.in. 9:7 i 13:9. Węgierki bardzo dobrze broniły i wyprowadzały skuteczne kontrataki. Ich przewaga wyniosła już 24:19. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zabrały się za odrabianie strat, ale prowadzenie rywalek było już zbyt duże.

Porażka w pierwszym secie podrażniła Polki, które kolejną partię rozpoczęły z impetem. Szybko wypracowały kilkupunktową przewagę 9:5, 14:7. "Biało-czerwone" ani przez moment nie straciły koncentracji i pewnie zwyciężyły w tej odsłonie meczu do 14.

W trzecim secie początkowo na prowadzenie wysunęła się reprezentacja Węgier (11:7). Polki nie złożyły broni i zniwelowały stratę do 11:12. W dalszej części seta raz prowadzenie obejmowały "Biało-czerwone", a chwilę później gospodynie. Ostatecznie w końcówce skuteczniejsze okazały się podopieczne Jacka Nawrockiego, który wygrały do 20.

Czwartego seta polskie siatkarki pewnie wygrały i przed rewanżowym turniejem w Bielsku-Białej (23-25 września) są głównym kandydatem do awansu z grupy C do ME 2017.

Reklama

Węgry - Polska 1:3 (25:23, 14:25, 20:25, 22:25)

Węgry: Zsanett Kotel, Eszter Nagy, Edina Dobi, Greta Szakmary, Dora Horvath, Rita Liliom, Rita Molcsanyi (libero) - Zsuzsanna Talas, Lilla Villam, Reka Bleicher.

Polska: Joanna Wołosz, Kamila Ganszczyk, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Martyna Grajber, Berenika Tomsia, Agata Witkowska (libero) - Aleksandra Krzos (libero), Zuzanna Efimienko, Tamara Kaliszuk, Julia Twardowska, Emilia Mucha, Agata Sawicka.

Końcowa tabela turnieju:

1. Polska       3  9  9-1

2. Węgry        3  6  7-5

3. Estonia      3  2  4-8

4. Finlandia    3  1  3-9


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje