Reklama

Reklama

El. ME siatkarek - trener Makowski podał skład na turniej w Lugano

Bez Agnieszki Bednarek-Kaszy, za to z Katarzyną Zaroślińską zaczną siatkarki reprezentacji Polski walkę o udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Selekcjoner Piotr Makowski ogłosił dzisiaj skład.

Polki pierwszy turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy rozpoczną w piątek, w Lugano. W 12-osobowej drużynie są zarówno doświadczone zawodniczki, jak i debiutantki.

W składzie "Biało-czerwonych" nie ma m.in. Agnieszki Bednarek-Kaszy (środkową Chemika Police wyeliminowały problemy zdrowotne), Katarzyny Skowrońskiej i Małgorzaty Glinki-Mogentale. Do Szwajcarii poleci za to atakująca Katarzyna Zaroślińska (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), która w ostatnim czasie zmagała się z kontuzją kostki.

O ile na rozegraniu Makowski postawił na same doświadczone zawodniczki, to wśród atakujących i środkowych są złote medalistki ubiegłorocznych ME kadetek Malwina Smarzek i Kornelia Moskwa.

Reklama

Rywalkami Polek - poza gospodarzem pierwszego zawodów - będą w kwalifikacjach Ukrainki oraz Łotyszki. Drugi turniej eliminacji rozegrany zostanie w Bydgoszczy (23-25 maja).

Do ME 2015, których gospodarzem będzie Holandia i Belgia, bezpośredni awans uzyska tylko zwycięzca (drużyna, która w obu turniejach zgromadzi największą liczbę punktów).Skład reprezentacji Polski na turniej el. ME 2015 w Lugano:

rozgrywające: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio);

przyjmujące: Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot), Elżbieta Skowrońska (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Aleksandra Wójcik (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo);

atakujące: Izabela Kowalińska (Chemik Police), Malwina Smarzek (SMS Sosnowiec), Katarzyna Zaroślińska (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza);

środkowe: Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Kornelia Moskwa (SMS Sosnowiec), Maja Tokarska (Gorgonzola Igor Volley Novara);

libero: Agata Durajczyk (Beef Master Budowlani Łódź).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy