Reklama

Reklama

El. ME siatkarek - reprezentacja rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku

Reprezentacja Polski siatkarek rozpoczęła w poniedziałek zgrupowanie w Szczyrku przed wrześniowymi eliminacjami do mistrzostw Europy 2017. Podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają sparingi ze Słowacją, Białorusią, Belgią i Czechami.

Nawrocki na zgrupowanie wstępnie powołał 19 zawodniczek, ale jak podkreślił, nie jest to jeszcze ostateczny skład.

"Dziewczyny, które wcześniej były na zgrupowaniu kadry U-22, dołączą do nas w środę i w czwartek. Z kolei kilka zawodniczek po zakończeniu sezonu ligowego czy też po turnieju World Grand Prix rozpoczęły leczenie, czy poddało się różnym zabiegom. Dajemy sobie tydzień czasu, by określić przydatność zdrowotną tych siatkarek" - powiedział selekcjoner.

W szerokiej kadrze znalazła się m.in. zawodniczka SMS-u Szczyrk 16-letnia Natalia Murek, córka znakomitego siatkarza i byłego reprezentanta Polski Dawida Murka.

Reklama

Kadrowiczki będą trenować głównie w Szczyrku, pod koniec sierpnia zaplanowane są mecze kontrolne ze Słowaczkami i Białorusinkami. Z kolei w pierwszy weekend września Polki udadzą się do Belgii, gdzie rozegrają trzy sparingi z reprezentacją tego kraju. Tydzień później biało-czerwone towarzysko zmierzą się w Libercu z Czeszkami.

"Udało nam się przygotować taki program, w którym zawodniczki będą mogły się sprawdzić i "złapać" niezbędne zgranie. Podchodzimy do kwalifikacji niezwykle starannie" - zaznaczył Nawrocki.

Eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw rozgrywane są w formie dwóch turniejów kwalifikacyjnych, które rozegrane zostaną w Budapeszcie (16-18 września) i Bielsku-Białej (23-25 września). Polki zmierzą się z reprezentacjami Węgier, Estonii i Finlandii. Bezpośredni awans do finału wywalczy zwycięzca, drugi zespół zagra w przyszłym roku w barażach. Gospodarzami ME 2017 będą Azerbejdżan i Gruzja.

Zdaniem Nawrockiego, najgroźniejszym rywalem w eliminacjach będą Węgierki.

"W ubiegłym roku wygrały Ligę Europejską, a w mistrzostwach Europy odprawiły z kwitkiem Azerbejdżan. Mają w swoim składzie trzy zawodniczki, które grały w lidze włoskiej. Oczywiście, szanujemy wszystkich naszych przeciwników, ale na pewno to Węgierki będą najgroźniejszym rywalem" - podkreślił.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowaniu w Szczyrku:

Rozgrywające: Joanna Wołosz (Chemik Police), Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz).

Przyjmujące: Tamara Kaliszuk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Anna Grejman (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Martyna Grajber, Julia Twardowska (Budowlani Łódź), Malwina Smarzek (Chemik Police), Emilia Mucha (Profi Credit Bielsko-Biała), Natalia Murek (SMS Szczyrk).

Atakujące: Berenika Tomsia (Imoco Volley Conegliano), Monika Bociek (Legionovia Legionowo), Małgorzata Jasek (AZS AWF Warszawa).

Środkowe: Magdalena Hawryła (Developres SkyRes Rzeszów), Zuzanna Efimienko (Metalleghe Sanitars Montichiari), Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław).

Libero: Agata Sawicka (Impel Wrocław), Agata Witkowska (ŁKS Łódź), Aleksandra Krzos (Chemik Police).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje