Reklama

Reklama

Andrzej Niemczyk w szpitalu. Jego stan jest stabilny

Słynny trener i były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Niemczyk w nocy z wtorku na środę trafił do szpitala, jego stan był krytyczny. Informacja problemach zdrowotnych trenera opublikowana została na jego facebookowym profilu. Według najnowszych informacji, stan Niemczyka jest stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Andrzej Niemczyk obecnie przebywa w szpitalu jego stan jest bardzo ciężki. Lekarze określają go jako krytyczny, kto wierzy w Boga niech się pomodli za niego, a wszyscy pozostali trzymajmy mocno kciuki jak podczas każdych zwycięskich meczów jego drużyny" - ta informacja pojawiła się na jego profilu na Facebooku w nocy z wtorku na środę.

Andrzej Niemczyk jest twórcą sukcesów naszej kobiecej reprezentacji. W latach 2003 i 2005 zdobył z nią mistrzostwo Europy.

Naszą kadrę prowadził w latach 1975-1977 oraz 2003-2006. Od 1981 do 1989 roku był selekcjonerem Niemiec. Jako trener klubowy wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec oraz Turcji. Prowadzone przez niego drużyny odnosiły także sukcesy w europejskich pucharach.

Reklama

Przez lata walczył z nowotworem węzłów chłonnych. Nie poddał się i walkę tę wygrał, co opisał w wydanej w ubiegłym roku książce "Życiowy tie-break".

Przed kilkoma dniami obchodził 72. urodziny.

AKTUALIZACJA: Według najnowszych informacji, stan Andrzeja Niemczyka jest stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL