Reklama

Reklama

ZAKSA - Trentino. Vital Heynen: ZAKSA zasłużyła na zwycięstwo

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów włoski Trentino Itas 3:1. Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen na łamach "Sportowych Faktów" pogratulował polskiej drużynie zwycięstwa w prestiżowych rozgrywkach.

Piątkowy wieczór był dla siatkarskiej ZAKSY absolutnie niesamowity. Kędzierzynianie pokonali 3:1 włoski Trentino Itas i tym samym triumfowali w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Wyczyn ten został doceniony przez Vitala Heynena, który chwalił grę polskiego zespołu.

- ZAKSA w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Po drodze pokonała Lube, Zenit czy Trentino - najlepsze zespoły w Europie. I to nie dlatego, że miały problemy. Na przekroju całego sezonu drużyna Nikoli Grbicia była najlepszym zespołem w Europie - stwierdził Heynen.

Heynen docenił grę Śliwki

Trener reprezentacji Polski zgodził się z decyzją o przyznaniu tytułu MVP spotkania Aleksandrowi Śliwce. 

- Grał niesamowicie. Wielokrotnie ratował swoją drużynę w trudnych sytuacjach. W zespole Trentino nie było kogoś takiego - skomentował Belg.

Reklama

Heynen zaznaczył jednak, że mimo tego Śliwka wcale nie musi być pewny miejsca w wąskiej, 12-osobowej kadrze na igrzyska olimpijskie.

- To zwycięstwo jest dowodem jakości siatkarzy ZAKSY. Nie dam im jednak gwarancji, że znajdą się w kadrze na Tokio, ale w kontekście walki o miejsce to dla nich pozytywne wydarzenie - podsumował selekcjoner polskiej kadry.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje