Reklama

Reklama

Zagraniczni siatkarze z pozwoleniem na przyjazd do Japonii. Kurek dołączy do klubu?

Władze w Japonii wydały pozwolenie na wjazd do kraju zagranicznych siatkarzy zakontraktowanych przez krajowe kluby. Do tej pory zawodnicy nie mogli przekroczyć granicy ze względu na panującą pandemię koronawirusa. W nadchodzącym sezonie w lidze japońskiej wystąpi dwóch Polaków: Bartosz Kurek w barwach WolfDogs Nagoya, natomiast Michał Kubiak w Panasonic Panthers.

Czekali, czekali i się doczekali. Zawodnicy i zawodniczki otrzymali oficjalne pozwolenie na wjazd do "Kraju Kwitnącej Wiśni". Władze Japonii dzięki tej decyzji chcą wzmocnić swoje reprezentacje narodowe na, przełożone o rok, igrzyska olimpijskie w Tokio.

Reklama

Zarówno męska, jak i żeńska V Premier League rozpocznie się w październiku. Według regulaminu japońskie kluby mogą zakontraktować tylko jednego zagranicznego gracza. Nie trzeba przypominać, że są to zazwyczaj siatkarze i siatkarki światowego formatu.

Władze kraju podkreślają, że ich przyjazd i udział w rozgrywkach podniesie poziom rywalizacji. Ma to dla nich spore znaczenie w perspektywie przygotowań do imprezy czterolecia.

Poziom sportowy w V Premier League z pewnością podniesie udział dwóch reprezentantów Polski i mistrzów świata.

Kurek, gdy rozwiąże wszystkie formalności z wizą, dołączy do ekipy WolfDogs Nagoya. W Japonii spotka się z Kubiakiem, któremu już wcześniej udało się dotrzeć do "Kraju Kwitnącej Wiśni". Kapitan "Biało-Czerwonych" od 2016 roku jest siatkarzem Panasonic Panthers.

NP

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kurek | Michał Kubiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama