Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej: triumf Czeszek i Holendrów w RPA

Czeskie siatkarki plażowe Barbora Hermannova i Martina Bonnerova oraz Holenderzy Reinder Nummerdor i Christiaan Varenhorst wygrali turniej World Tour Grand Slam w Bloemfontein w RPA. Były to ostatnie zawody cyklu w tym sezonie.

Nummerdor i Varenhorst pokonali chilijskich kuzynów Estebana i Marco Grimaltów 2:0 (21:18, 21:18). "Pomarańczowi" stworzyli duet pod koniec sierpnia, a po raz pierwszy zagrali razem w Starych Jabłonkach, gdzie dotarli do ćwierćfinału. Ich współpraca szybko przyniosła efekty. W kolejnych tygodniach zwyciężyli w zawodach CEV Masters w Baku oraz w imprezie WT w Sao Paulo.

38-letni Nummerdor wcześniej z powodzeniem grał w siatkówkę halową. Z reprezentacją Holandii triumfował m.in. w mistrzostwach Europy w 1997 roku.

W finale kobiet zmierzyły się dwie pary, które nigdy wcześniej nie dotarły nawet do półfinału turnieju cyklu. W decydującym spotkaniu Hermannova i Bonnerova okazały się lepsze od Japonek Takemi Nishibori i Sayaka Mizoe 2:0 (21:15, 21:17).

Reklama

W Bloemfontein nie startowała żadna polska para.

Już wcześniej wiadomo było, kto w tym sezonie zwycięży w klasyfikacji generalnej WT. Pierwsze miejsce zajęły Brazylijki Maria Antonelli i Juliana Felisberta Da Silva oraz Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins. Łotysze są pierwszą europejską parą, której udało się tego dokonać rok po roku. Po raz ostatni takim osiągnięciem popisali się Brazylijczycy Emanuel Rego i Ricardo Santos, którzy zdominowali rywalizację w latach 2003-07.

Wyniki turnieju:

kobiety

finał

Barbora Hermannova, Martina Bonnerova (Czechy) - Takemi Nishibori, Sayaka Mizoe (Japonia) 2:0 (21:15, 21:17)

mecz o 3. miejsce

Jewgenia Ukołowa, Maria Prokopiewa (Rosja) - Lane Carico, Kimberly Dicello (USA) 2:1 (21:17, 20:22, 15:12)

mężczyźni

finał

Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst (Holandia) - Esteban Grimalt, Marco Grimalt (Chile) 2:0 (21:18, 21:18)

mecz o 3. miejsce

Youssef Krou, Edouard Rowlandson (Francja) - Sebastian Fuchs, Thomas Kaczmarek (Niemcy) 2:0 (21:16, 21:17)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje