Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej: triumf Brazylijek i Łotyszy

Brazylijki Larissa Franca i Talita Antunes oraz Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins wygrali rywalizację w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Rio de Janeiro.

Larissa Franca i Talita Antunes w finale po zaciętej walce pokonały będące mistrzyniami świata rodaczki Agathę Bednarczuk i Barbarę Seixas De Freitas 2:1 (32:20, 18:21, 15:12). Triumfatorki wygrały szóstą imprezę WT z rzędu w tym sezonie. Tydzień wcześniej świętowały sukces w Olsztynie.

Reklama

Trzecie miejsce zajęły Holenderki Marleen Van Iersel i Madelein Meppelink, które pokonały inny brazylijski duet - Juliana Felisberta Da Silva - Maria Antonelli 2:0 (21:15, 21:17).

Samoilovs i Smedins, którzy na początku sezonu zmagali się z kłopotami zdrowotnymi po raz pierwszy w tym roku stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów WT. W decydującym spotkaniu mistrzowie Europy wygrali z Niemcami Larsem Flueggenem i Markusem Boeckermannem 2:0 (21:15, 25:23). W meczu o trzecią lokatę mistrzowie świata Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Schmidt ulegli rodakom Saymonowi Barbosie Santosowi i Gustavo Albrechtowi Carvalhaesowi 1:2 (14:21, 21:17, 8:15).

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) odpadli w ćwierćfinale, a na fazie grupowej rywalizację zakończyli Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów).

Niektóre pary, m.in. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) oraz Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź), zakończyły już w tym sezonie starty w turniejach WT.

Impreza w Rio de Janeiro stanowiła test przed przyszłorocznymi igrzyskami, dlatego formuła zawodów przypominała rywalizację olimpijską i różniła się od tej typowej dla cyklu WT. W Brazylii rywalizowano w sześciu grupach, zespoły z dwóch pierwszych miejsc oraz dwie najlepsze ekipy z trzeciej pozycji awansowały do 1/8 finału. Pozostałe cztery drużyny zajmujące trzecią lokatę trafiły do rundy dla "lucky loserów", w ramach której rozegrane zostaną dwa spotkania. Ich zwycięzcy dołączyły do najlepszej "16".

Wyniki:

kobiety

finał

Larissa Franca, Talita Antunes (Brazylia) - Agatha Bednarczuk, Barbara Seixas De Freitas (Brazylia) 2:1 (32:20, 18:21, 15:12)

mecz o trzecie miejsce

Marleen Van Iersel, Madelein Meppelink (Holandia) - Juliana Felisberta Da Silva, Maria Antonelli (Brazylia) 2:0 (21:15, 21:17)

mężczyźni

finał

Aleksandrs Samoilovs, Janis Smedins (Łotwa) - Lars Flueggen, Markus Boeckermann (Niemcy) 2:0 (21:15, 25:23)

mecz o trzecie miejsce

Saymon Barbosa Santos, Gustavo Albrecht Carvalhaes (Brazylia) - Alison Cerutti, Bruno Schmidt (Brazylia) 2:1 (21:14, 17:21, 15:8)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama