Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej. Triumf Australijek i Amerykanów w Chetumal

Australijki Taliqua Clancy i Mariafe Artacho oraz Amerykanie Jacob Gibb i Taylor Crabb wygrali w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w meksykańskim Chetumal.

Clancy i Artacho w finale pokonały Chinki Fan Wang i Xinyi Xia 2:1 (15:21, 21:14, 15:12). Gibb i Crabb zaś wygrali z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 2:1 (21:16, 16:21, 15:12).

Trzecie miejsce u kobiet bez wychodzenia na boisko zajęły Holenderki Madelein Meppelink i Sanne Keizer po walkowerze Brazylijek Tality Da Rocha Antunes i Taiany Limy. U mężczyzn najniższe miejsce na podium zajęli Amerykanie Tri Bourne i Trevor Crabb po zwycięstwie nad Niemcami Alexandrem Walkenhorstem i Svenem Winterem 2:0 (21:16, 21:12).

Jedyna polska para w tej imprezie - Grzegorz Fijałek i Michał Bryl - odpadła w 1/8 finału. Musiała uznać wyższość późniejszych triumfatorów całego turnieju.

Reklama

Turniej w Chetumal ma cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali, którą stosuje się od kilku lat przy określaniu rangi imprez WT (im więcej gwiazdek, tym wyższa ranga).

Zawody w Meksyku są ostatnimi w cyklu w tym roku kalendarzowym, ale zaliczane są już do nowego sezonu. Na styczeń zaplanowano rywalizację na irańskiej wyspie Keszm i Wyspach Cooka (jedna gwiazdka), a w lutym w irańskim mieście Bandar Abbas (trzy gwiazdki). Wszystkie te turnieje są tylko dla mężczyzn. Kobiety włączą się do zmagań w lutym w Krong Siem Reap w Kambodży (dwie gwiazdki).

Wyniki:

kobiety

mecz o 3. miejsce

Madelein Meppelink, Sanne Keizer (Holandia) - Talita Da Rocha Antunes, Taiana Lima (Brazylia) walkower Antunes i Limy

finał

Taliqua Clancy, Mariafe Artacho (Australia) - Fan Wang, Xinyi Xia (Chiny) 2:1 (15:21, 21:14, 15:12)

mężczyźni

mecz o 3. miejsce

Tri Bourne, Trevor Crabb (USA) - Alexander Walkenhorst, Sven Winter (Niemcy) 2:0 (21:16, 21:12)

finał

Jacob Gibb, Taylor Crabb (USA) - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia) 2:1 (21:16, 16:21, 15:12)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy