Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak na podium w Kiszu

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza 2:1 (21:19, 15:21, 15:11) w meczu o trzecie miejsce w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w irańskim Kiszu. Oba duety walczą o miano polskiej pary numer dwa.

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) po raz trzeci w karierze stanęli na podium zawodów WT. W czerwcu w Stavanger zajęli drugie miejsce, a we wrześniu 2014 roku w Sao Paulo uplasowali się na trzeciej pozycji.

Reklama

"Brązowy medal w naszym pierwszym tegorocznym turnieju. Zdobywamy cenne punkty do rankingu olimpijskiego. Dziękujemy, że trzymaliście za nas kciuki!" - napisano na swoim oficjalnym koncie na Facebooku tego duetu.

W rozegranym kilka godzin wcześniej półfinale w Kiszu przegrali w półfinale z Jeffersonem Santosem Pereirą i Cherifem Younousse z Kataru 1:2 (21:15, 18:21, 16:18). Trzy sety miał także pojedynek Kądzioły (MKS Dąbrowa Górnicza) i Szałankiewicza (Stakolo Staszów) w tej fazie zmagań. Drugi z polskich duetów uległ Rosjanom Olegowi Stojanowskiemu i Artemowi Jarzutkinowi 1:2 (21:18, 14:21, 10:15).

W decydującym spotkaniu Santos Pereira i Younousse wygrali z Stojanowskim i Jarzutkinem 2:1 (21:13, 14:21, 15:12).

Kądzioła i Szałankiewicz w ćwierćfinale pokonali Macieja Rudola (MKS Zryw Volley Iława) i Macieja Kosiaka (UKS SMS Łódź).

Poprzednio dwa męskie duety z Polski w półfinale jednych zawodów WT wystąpiły w ubiegłym roku. W czerwcu w Stavanger Kantor i Łosiak zajęli drugie miejsce, a tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik).

W eliminacjach odpadli Kacper Kujawiak i Maciej Bryl (obaj RCS Czarni Radom). W turnieju w Kiszu, który był pierwszą imprezą cyklu w tym sezonie, rywalizowały tylko męskie duety. W stawce zabrakło ścisłej światowej czołówki.

Wyniki:

finał

Jefferson Santos Pereira, Cherif Younousse (Katar) - Oleg Stojanowski, Artem Jarzutkin (Rosja) 2:1 (21:13, 14:21, 15:12)

mecz o 3. miejsce

Piotr Kantor, Bartosz Łosiak (Polska) - Michał Kądzioła, Jakuba Szałankiewicz (Polska) 2:1 (21:19, 15:21, 15:11)


Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kantor | Bartosz Łosiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje