Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej: pierwszy wspólny sukces Pedra i Alvara

Siatkarze plażowi Pedro Salgado i Alvaro Filho pokonali Łotyszy Aleksandrsa Samoilovsa i Janisa Smedinsa 2:1 (15:21, 21:17, 15:12) w finale turnieju World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach. Brazylijczycy wystąpili razem w imprezie tej rangi po raz pierwszy.

Wcześniej w tym sezonie 28-letni Pedro występował w parze z doświadczonym Emanuelem Rego, a młodszy o pięć lat Alvaro z Ricardo Santosem. W sierpniu ich partnerzy boiskowi postanowili po pięciu latach wznowić współpracę, w efekcie powstała para triumfatorów tegorocznej edycji mazurskiej imprezy.

Reklama

Starszy z Brazylijczyków łącznie ma na koncie 14 zwycięstw w turniejach WT (w Starych Jabłonkach triumfował już w 2009 roku). Alvaro dopiero drugi raz stanął na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi, ale rok temu, wraz z Ricardo, wywalczył w Starych Jabłonkach srebrny medal mistrzostw świata.

W meczu o trzecie miejsce Amerykanie Casey Patterson i Jacob Gibb wygrali z Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem 2:0 (23:21, 21:18).

Samoilovs i Smedins w tegorocznej edycji imprezy odbywającej się nad jeziorem Szeląg Mały aż trzykrotnie mierzyli się z polskimi parami. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu w poprzednim sezonie w ćwierćfinale wyeliminowali Michała Kądziołę (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakuba Szałankiewicza (Stakolo Staszów), rundę wcześniej Grzegorza Fijałka (UKS SMS Łódź) i Mariusza Prudla (TS Volley Rybnik), a w fazie grupowej Piotra Kantora (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosza Łosiaka (Jastrzębie Borynia). Ci ostatni zakończyli udział na barażu o 1/8 finału.

Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) i Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom) odpadli po fazie grupowej.

W zakończonej dzień wcześniej rywalizacji kobiet triumfowały Larissa Franca i Talita Da Rocha Antunes, które pokonały Niemki Laurę Ludwig i Julię Sude 2:1. Brazylijki, które połączyły siły na arenie międzynarodowej dopiero w lipcu, wygrały wspólnie drugą imprezę w sezonie. Pierwsza z południowoamerykańskich zawodniczek to prawdziwa specjalistka jeśli chodzi o zwycięstwa w Starych Jabłonkach. W sobotę świętowała piąty sukces w tym turnieju - poprzednie triumfy na Mazurach odniosła w parze z poprzednią partnerką boiskową - Julianą Felisbertą Da Silvą.

Najlepsze z Polek - Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) - odpadły w 1/8 finału. Na fazie grupowej udział w imprezie zakończyły Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Karolina Baran (UKS SMS Łódź) oraz Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin). W kwalifikacjach odpadły Aleksandra Kwiatkowska (UKS SMS Łódź) i Agnieszka Adamek (GLKS Barycz Janków Przygodzki) oraz Martyna Kłoda (VC Victoria Cieszyn) i Maria Włoch (Energetyk Poznań). 

Wyniki:

mężczyźni

finał

Pedro Salgado, Alvaro Filho (Brazylia) - Aleksandrs Samoilovs, Janis Smedins (Łotwa) 2:1 (15:21, 21:17, 15:12)

mecz o 3. miejsce

Casey Patterson, Jacob Gibb (USA) - Clemens Doppler, Alexander Horst (Austria) 2:0 (23:21, 21:18)

półfinały

Pedro Salgado, Alvaro Filho (Brazylia) - Casey Patterson, Jacob Gibb (USA) 2:1 (21:17, 11:21, 15:12)

Aleksandrs Samoilovs, Janis Smedins (Łotwa) - Clemens Doppler, Alexander Horst (Austria) 2:0 (22:20, 21:17)

kobiety (sobota)

finał

Larissa Franca, Talita Da Rocha Antunes (Brazylia) - Laura Ludwig, Julia Sude (Niemcy) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

mecz o 3. miejsce

Katrin Holtwick, Ilka Semmler (Niemcy) - Taiana Lima, Fernanda Alves (Brazylia) 2:0 (21:17, 21:16)

półfinały

Larissa Franca, Talita Da Rocha Antunes (Brazylia) - Katrin Holtwick, Ilka Semmler (Niemcy) 2:0 (21:17, 21:12)

Laura Ludwig, Julia Sude (Niemcy) - Taiana Lima, Fernanda Alves (Brazylia) 2:0 (28:26, 21:19)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje