Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej - Jamie Lynn Broder i Kristina Valjas najlepsze w Fuzhou

Kanadyjki Jamie Lynn Broder i Kristina Valjas triumfowały w inauguracyjnych zawodach cyklu World Tour siatkarek plażowych w chińskim Fuzhou. W finale pokonały Niemki Chantal Laboureur i Julię Sude 2:0 (21:17, 23:21).

Broder i Valjas odniosły największy sukces w karierze. W Fuzhou wygrały wszystkie siedem pojedynków i po raz pierwszy zwyciężyły w imprezie World Touru. 

Reklama

Na najniższym stopniu podium stanęły Amerykanki - trzykrotna mistrzyni olimpijska Kerri Walsh i April Ross, które pokonały w decydującym spotkaniu najwyżej rozstawione Chinki Fan Wang i Juan Jue 2:1 (13:21, 21:13, 15:11). 

Mężczyźni zakończyli rywalizację w sobotę, a najlepsi okazali się Niemcy Markus Boeckermann i Lars Flueggen. 

Z polskich par najwyżej - do ćwierćfinału - dotarli Maciej Bryl i Kacper Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom). W fazie grupowej wygrali wszystkie trzy spotkania, a w 1/8 finału wyeliminowali w bratobójczym pojedynku Piotra Kantora (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosza Łosiaka (KS Jastrzębie). Na tym etapie odpadli też Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) i Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź). 

Kwalifikacji nie przeszli Paweł Pełka i Dawid Popek (obaj UKS SMS Łódź) oraz Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Karolina Baran (UKS SMS Łódź). 

Czołowe polskie duety - Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin), Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź), a także Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) jeszcze trenują i do cyklu włączą się w późniejszym terminie.

Wyniki:

finał

Jamie Lynn Broder, Kristina Valjas (Kanada, 13) - Chantal Laboureur, Julia Sude (Niemcy, 3) 2:0 (21:17, 23:21)

o 3. miejsce

Kerri Walsh, April Ross (USA, 2) - Fan Wang, Juan Jue (Chiny, 1) 2:1 (13:21, 21:13, 15:11)

Dowiedz się więcej na temat: siatkówka plażowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama