Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej: Amerykanki Ross i Klineman najlepsze w Gstaad

Amerykańskie siatkarki plażowe April Ross i Alexandra Klineman wygrały turniej World Tour w Gstaad. W finale pokonały Brazylijki Carolinę Solberg Salgado i Marię Antonelli 2:1 (15:21, 21:17, 15:12).

Trzecie miejsce zajęły rodaczki Solberg Salgado i Antonelli - Ana Patricia Ramos i Rebecca Barbosa Silva. W pojedynku, którego stawką był najniższy stopień podium, wygrały z Szwajcarkami Niną Betschart i Tanją Hueberli 2:0 (21:14, 21:12).

Dzień wcześniej zakończyła się rywalizacja wśród mężczyzn. Zwyciężyli liderzy światowego rankingu Norwegowie Anders Mol i Christian Soerum. Brązowi medaliści zakończonych przed tygodniem w Hamburgu mistrzostw świata pokonali w finale Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:0. Trzecia lokata padła łupem Brazylijczyków Evandro Oliveiry i Bruno Schmidta.

Reklama

W ćwierćfinale odpadli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy rundę wcześniej wyeliminowali w "polskim" meczu Grzegorza Fijałka i Michała Bryla.

Na eliminacjach zakończyli start Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, a na fazie grupowej zatrzymały się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

Pięciogwiazdkowy turniej w Gstaad to jeden z dwóch najbardziej prestiżowych w tegorocznym cyklu. Druga impreza WT tej rangi odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Wiedniu.

Wyniki:

kobiety

finał

April Ross, Alexandra Klineman (USA) - Carolina Solberg Salgado, Maria Antonelli (Brazylia) 2:1 (15:21, 21:17, 15:12)

o trzecie miejsce

Ana Patricia Ramos, Rebecca Barbosa Silva (Brazylia) - Nina Betschart, Tanja Hueberli (Szwajcaria) 2:0 (21:14, 21:12)

mężczyźni:

finał

Anders Mol, Christian Soerum (Norwegia) - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia) 2:0 (21:17, 21:15)

o trzecie miejsce

Evandro Oliveira, Bruno Schmidt (Brazylia) - Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy) 2:1 (16:21, 21:17, 15:12)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL