Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej: Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa triumfują w Cancun

​Siatkarki plażowe Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa wygrały z Rosjankami Nadieżdą Makroguzową i Swietłaną Chołominą 2:0 (21:15, 21:19) w finale drugiego turnieju World Tour w Cancun. W pierwszej imprezie w tym meksykańskim mieście triumfowała inna brazylijska para.

Bednarczuk i Lisboa są jedynym duetem, który znalazł się na podium wszystkich trzech tegorocznych czterogwiazdkowych turniejów WT (rangę zawodów cyklu wyznacza pięciostopniowa skala). Zarówno w pierwszej imprezie z Cancun, jak i w marcu w Dausze uplasowały się na trzeciej pozycji.

Teraz na najniższym miejscu na podium stanęły Amerykanki April Ross i Alix Klineman, które pokonały Holenderki Sanne Keizer i Madelein Meppelink 2:0 (21:17, 21:17).

Kilka godzin wcześniej zapadły rozstrzygnięcia w męskiej rywalizacji. Triumfowali Norwegowie Anders Mol i Christian Soerum, którzy okazali się lepsi od reprezentantów Kataru Cherifa Younousse i Ahmeda 2:0. Te same duety i z takim samym skutkiem zmierzyły się w finale pierwszej meksykańskiej imprezy.

Reklama

Najdalej z polskich duetów - do ćwierćfinału - dotarli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy tym razem musieli zacząć występ już od kwalifikacji. Rundę wcześniej wyeliminowani zostali Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, a baraż o tę fazę przegrali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Fazy grupowej nie przeszły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, zaś na eliminacjach start zakończyli Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk.

W kalendarzu są łącznie trzy turnieje WT w Cancun. Wszystkie czterogwiazdkowe i kluczowe dla ekip walczących o punkty do olimpijskiego rankingu, z którego można awansować na igrzyska w Tokio. Z polskich par szczególne znaczenie ma to dla Kantora i Łosiaka. Fijałek i Bryl są już pewni wywalczenia przepustki.

Wyniki:

kobiety

finał

Agatha Bednarczuk, Eduarda Santos Lisboa (Brazylia) - Nadieżda Makroguzowa, Swietłana Chołomina (Rosja) 2:0 (21:15, 21:19)

o trzecie miejsce

April Ross, Alix Klineman (USA) - Sanne Keizer, Madelein Meppelink (Holandia) 2:0 (21:17, 21:17)

mężczyźni

finał

Anders Mol, Christian Soerum (Norwegia) - Cherif Younousse, Ahmed Tijan (Katar) 2:0 (21:18, 21:18)

o trzecie miejsce

Alison Cerutti, Alvaro Morais Filho (Brazylia) - Enrico Rossi, Adrian Carambula (Włochy) 2:0 (21:17, 21:17)

Reklama

Reklama

Reklama