Reklama

Reklama

Wspaniały: Jestem optymistą

- Nie udało się wywalczyć awansu w Dreźnie. W Warnie też będzie ciężko. Bułgaria to nie jest łatwy teren. Jednak uważam, że polska reprezentacja jest na tyle mocna, że da sobie radę - powiedział wiceprezes PZPS i były trener reprezentacji Polski siatkarzy Waldemar Wspaniały. Przed polskimi siatkarkami ostatnia szansa wywalczenia awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata. W Warnie biało-czerwone zmierzą się z Bułgarią i Ukrainą.

- Moim zdaniem sprawa awansu rozstrzygnie się pomiędzy naszym zespołem i Bułgarią. Przede wszystkim one są gospodyniami. Zrobią wszystko, aby awansować. Ale polski zespół już udowodnił, chociaż początek sezonu może nie był zbyt udany, że jest mocny i powinien awansować - dodał Wspaniały.

- Jestem optymistą. W ostatnim turnieju na eliminacjach Grand Prix ten zespół grał naprawdę dobrze. Wygrał bardzo ważny mecz z Niemkami o awans do przyszłorocznej edycji GP. Widać, że forma idzie do przodu. Oczywiście nie będzie łatwo, ale wierzymy w to, że awansujemy - stwierdził.

Reklama

- Co się stanie jak tego awansu nie będzie? Mamy następną ważną imprezę. Za miesiąc mistrzostwa Europy. O tyle byłoby niewesoło, że w przyszłym roku poza Grand Prix, nie byłoby żadnej imprezy. Wierzę jednak, że przywieziemy z warny awans - podkreślił Wspaniały.

Robert Kopeć, Kraków

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy