Reklama

Reklama

World Tour w siatkówce plażowej - zwycięstwo mistrzyń świata

Chen Xue i Xi Zhang pokonały Brazylijki Liliane Maestrini i Barbarę Seixas De Freitas 2:0 (21:16, 21:14) w finale turnieju Grand Slam cyklu World Tour w siatkówce plażowej w Gstaad. Przed tygodniem w Starych Jabłonkach Chinki zostały mistrzyniami świata.

Maestrini i Seixas De Freitas z kolei w czempionacie globu stanęły na najniższym stopniu podium.

W Szwajcarii w pojedynku o trzecie miejsce inne reprezentantki Brazylii Talita Antunes i Taiana Lima wygrały z Laurą Ludwig i Kirą Walkenhorst 2:0 (21:14, 21:13). Tym samym zrewanżowały się Niemkom za porażkę w 1/16 finału imprezy na Mazurach.

Wśród mężczyzn triumfowali wicemistrzowie świata Brazylijczycy Ricardo Santos i Alvaro Filho. W bratobójczym pojedynku pokonali Pedro Salgado i Bruno Schmidta 2:0 (21:16, 21:18).

Na trzeciej pozycji uplasowali się Amerykanie Casey Patterson i Jacob Gibb, którzy okazali się lepsi od złotych medalistów ze Starych Jabłonek Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena, zwyciężając 2:0 (21:18, 21:18).

Reklama

Z Polaków najlepiej poradzili sobie Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia), którzy dotarli do 1/8 finału. W barażu, którego stawką był awans do czołowej "16", odpadli Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik). Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) z kolei zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie kwalifikacji.

W Gstaad zabrakło Moniki Brzostek (UKS 179 Łódź) i Kingi Kołosińskiej (AZS UMCS TPS Lublin) oraz Michała Kądzioły (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakuba Szałankiewicza (Stakolo Staszów). Oba duety w tym czasie brały udział w uniwersjadzie w Kazaniu. Pierwsza para wywalczyła srebro, a druga powtórzyła osiągnięcie z 2011 roku i wygrała całe zmagania.

Wyniki:

kobiety

o 3. miejsce

Talita Antunes, Taiana Lima (Brazylia) - Laura Ludwig, Kira Walkenhorst (Niemcy) 2:0 (21:14, 21:13)

finał

Chen Xue, Xi Zhang (Chiny) - Liliane Maestrini, Barbara Seixas De Freitas (Brazylia) 2:0 (21:16, 21:14)

mężczyźni

o 3. miejsce

Casey Patterson, Jacob Gibb (USA) - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia) 2:0 (21:18, 21:18)

finał

Ricardo Santos, Alvaro Filho (Brazylia) - Pedro Salgado, Bruno Schmidt (Brazylia) 2:0 (21:16, 21:18)

Dowiedz się więcej na temat: Chen Xue

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje