Reklama

Reklama

World Tour w siatkówce plażowej: Zwycięstwo Łotyszy

Martins Plavins i Janis Smedins pokonali Austriaków Clemensa Dopplera i Alexandra Horsta 2:0 (21:19, 22:20) w finale turnieju World Tour Grand Slam siatkarzy plażowych w Starych Jabłonkach. To pierwszy w karierze triumf łotewskiego duetu w tych rozgrywkach.

Plavins i Smedins kontynuują udaną passę z Londynu, gdzie niespodziewanie wywalczyli brązowy medal olimpijski. Przed igrzyskami ich najlepszym wynikiem było dziewiąte miejsce w kilku turniejach cyklu World Tour.

W drodze do finału Łotysze wyeliminowali siatkarzy uznawanych za faworytów mazurskiego turnieju - w ćwierćfinale pokonali wicemistrzów olimpijskich Brazylijczyków Alisona Cerutti i Emanuela Rego - zaś w kolejnej rundzie po emocjonującym i zaciętym meczu wygrali z triumfatorami z Pekinu Amerykanami Toddem Rogersem i Philem Dalhausserem.

Drugie miejsce w Starych Jabłonkach to także sukces Dopplera i Horsta, którzy w 1/8 finału pokonali Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza, zaś walkę o finał wygrali z reprezentantami Stanów Zjednoczonych Jacobem Gibbem i Seanem Rosenthalem. Austriacy grają ze sobą dopiero pierwszy sezon i do tej pory zajmowali odległe lokaty.

Reklama

Grupowi rywale Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka w turnieju olimpijskim nie przystąpili do walki o trzecie miejsce ze względu na kontuzję pleców Gibba.

Brak tego spotkania kibicom wynagrodzili polscy siatkarze. W Starych Jabłonkach doszło do "powtórki" ćwierćfinałowej potyczki z Londynu, w której Prudel i Fijałek musieli uznać wyższość Alisona i Emanuela. W tym pokazowym meczu w role utytułowanych Brazylijczyków wcielili się Michał Kądzioła i Michał Makowski. Na boisku nie brakowało żartów, ale tym razem ze zwycięstwa cieszyli się reprezentanci Polski, którzy w ten sposób zakończyli sezon.

Prudel i Fijałek zakończyli rywalizację w Mazury Orlen Grand Slam na piątym miejscu. Poza Kądziołą i Szałankiewiczem do 1/8 finału dotarli także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Wyniki niedzielnych spotkań:

półfinały:

Martins Plavins, Janis Smedins (Łotwa, 12) - Todd Rogers, Phil Dalhausser (USA, 4) 2:1 (17:21, 21:15, 15:8)

Clemens Doppler, Alexander Horst (Austria, 25) - Jacob Gibb, Sean Rosenthal (USA, 2)  2:0 (21:19, 21:17)

o 3. miejsce

Rogers, Dalhausser (USA, 4) -  Gibb, Rosenthal (USA, 2) - walkower

finał

Plavins, Smedins (Łotwa, 12)  - Doppler, Horst (Austria, 25)  2:0 (21:19, 22:10)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje