Reklama

Reklama

World Tour w siatkówce plażowej: Półfinały bez Polaków

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek nie awansowali do półfinału turnieju World Tour Grand Slam siatkarzy plażowych w Starych Jabłonkach. Polski duet przegrał 1:2 (21:19, 19:21, 10:15) z Amerykanami Toddem Rogersem i Philem Dalhausserem.

Prudel i Fijałek rok temu z mistrzami olimpijskimi z Pekinu spotkali się w finale wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na Mazurach. Wówczas również triumfowali Amerykanie (2:1).

Polacy dopingowani przez komplet publiczności wygrali pierwszego seta. W drugim do głosu doszli bardziej doświadczeni rywale, choć "Biało-czerwoni" w dalszym ciągu ofiarnie walczyli o każdą piłkę, co spotykało się z uznaniem nie tylko kibiców, ale i przeciwników. W decydującej partii Prudel i Fijałek popełnili kilka błędów, które z kolei wykorzystali Rogers i Dalhausser.

Polscy siatkarze zostali sklasyfikowani w Mazury Orlen Grand Slam, podobnie jak w turnieju olimpijskim w stolicy Wielkiej Brytanii, na 5. miejscu. Do 1/8 finału dotarli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Reklama

W najlepszej czwórce zawodów, poza Rogersem i Dalhausserem, znaleźli się także ich rodacy Jacob Gibb i Sean Rosenthal, Austriacy Clemens Doppler i Alexander Horst oraz brązowi medaliści z Londynu Łotysze Martins Plavins i Janis Smedins, którzy pokonali faworyzowanych wicemistrzów olimpijskich i triumfatorów ubiegłorocznych mistrzostw świata Brazylijczyków Alisona Ceruttiego i Emanuela Rego.

Wyniki ćwierćfinałów mężczyzn:

Todd Rogers, Phil Dalhausser (USA, 4) - Mariusz Prudel, Grzegorz Fijałek (Polska, 9) 2:1 (19:21, 21:19, 15:10)

Jacob Gibb, Sean Rosenthal (USA, 2) - Matthew Fuerbringer, Nicholas Lucena (USA, 6) 2:0 (21:12, 21:19)

Clemens Doppler, Alexander Horst (Austria, 25) - Thiago Santos Barbosa, Bruno Oscar Schmidt (Brazylia, 14) 2:0 (21:16, 21:16)

Martins Plavins, Janis Smedins (Łotwa, 12) - Alison Cerutti, Emanuel Rego (Brazylia, 1) 2:0 (21:17, 23:21)


Dowiedz się więcej na temat: siatkówka plażowa | Mariusz Prudel | Grzegorz Fijałek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje