Reklama

Reklama

World Tour w siatkówce plażowej. Inauguracja w lutym w Dausze

Tegoroczna rywalizacja w World Tourze w siatkówce plażowej rozpocznie się w lutym w Dausze - podała międzynarodowa federacja (FIVB). Turniej z udziałem tylko męskich par będzie testem przed bardziej prestiżowymi zawodami cyklu, które odbędą się w tym samym mieście w marcu.

Z ubiegłorocznego kalendarza WT udało się przeprowadzić zaledwie kilka imprez (nie odbyła się m.in. ta w Warszawie). W pierwszej połowie marca w czterogwiazdkowym turnieju (do określania rangi stosowana jest pięciostopniowa skala), w którym startowali tylko panowie, triumfowali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Reklama

Potem na kilka miesięcy pandemia Covid-19 uniemożliwiła siatkarzom plażowym występ w kolejnych odsłonach cyklu. W drugiej części roku zorganizowano jeszcze kilka turniejów, ale tylko niższej rangi. Po przeniesieniu igrzysk w Tokio dla duetów z Europy docelową imprezą stały się wrześniowe mistrzostwa kontynentu.

W tym roku w czterogwiazdowych zmaganiach w Dausze, które zaplanowano w dniach 8-12 marca, o punkty do rankingu WT i rankingu olimpijskiego walczyć mają zarówno kobiece, jak i męskie pary. W trakcie turnieju mają one przebywać w tzw. bańce.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W terminie 22-26 lutego zaś stolica Kataru będzie gospodarzem jednogwiazdkowej imprezy dla męskich par, podczas której sprawdzone mają zostać procedury stworzone z myślą o ochronie zdrowia.

an/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: WT w siatkówce plażowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama