Reklama

Reklama

World Tour w siatkówce plażowej - Fijałek i Prudel w 1/8 finału

Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź), niepokonani w grupie F, zapewnili sobie udział w 1/8 finału turnieju World Tour Grand Slam w siatkówce plażowej w Corrientes. Z dalszej rywalizacji odpadli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Prudel i Fijałek w piątek pokonali Holendrów Daana Spijkersa i Christiaana Varenhorsta 2:0. Emocjonujący był zwłaszcza pierwszy set, który zakończył się wynikiem 27:25. W walce o ćwierćfinał polski duet zmierzy się w sobotę z parą Alexander Brouwer-Robert Meeuwsen.

Reklama

W walce o ćwierćfinał polski duet zmierzy się w sobotę ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Argentyńczykami Ianem Mehamedem i Julianem Amado Azaadem a holenderską parą Alexander Brouwer-Robert Meeuwsen.

Ci ostatni byli grupowymi rywalami Kantora (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiaka (Jastrzębie Borynia), którzy zakończyli występ w Corrientes, zajmując czwarte miejsce w grupie C. W piątek musieli uznać wyższość Rosjan Konstantina Semenowa i Jarosława Koszkarewa 0:2 (17:21, 15:21).

Dzień wcześniej duet 21-letnich Polaków pokonał zdobywców drugiego miejsca w inaugurujących tegoroczny WT zawodach w Fuzhou Włochów Paolo Nicolaia i Daniele Lupo 2:1 (19:21, 21:15, 15:11).

Kantor i Łosiak uczestniczyli w turnieju głównym cyklu po raz pierwszy w tym sezonie. Tym razem nie musieli brać udziału w eliminacjach dzięki nieobecności w argentyńskiej imprezie Michała Kądzioły (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakuba Szałankiewicza (Stakolo Staszów). Para, która na początku maja zajęła czwartą lokatę w zawodach Grand Slam w Szanghaju, zrezygnowała ze startu z powodu urazu barku, na który narzekał w ostatnich tygodniach Kądzioła. Z ich gwarantowanego miejsca w fazie grupowej skorzystali właśnie srebrni medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy do lat 23.

Punkty zdobyte za występ w turnieju głównym znacznie przybliżą Kantora i Łosiaka do zapewnienia sobie udziału w lipcowych mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach, dzięki pozycji zajmowanej w rankingu. Zawody w Argentynie są ostatnimi, których wyniki będą uwzględniane przy kwalifikacji do tej imprezy.

Przez środowe eliminacje w Corrientes nie zdołały przedrzeć się Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) i Kinga Kołosińska (UMCS TPS Lublin).

Wyniki piątkowych meczów grupowych Polaków:

grupa C

Konstantin Semenow, Jarosław Koszkarew (Rosja, 19) - Piotr Kantor, Bartosz Łosiak (Polska, 30) 2:0 (21:17, 21:15)

grupa F

Mariusz Prudel, Grzegorz Fijałek (Polska, 6) - Daan Spijkers, Christiaan Varenhorst (Holandia, 11) 2:0 (27:25, 21:17).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje