Reklama

Reklama

World Tour w siatkówce plażowej - Fijałek i Prudel odpadli w 1/4 finału

Siatkarze plażowi Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek na ćwierćfinale zakończyli udział w turnieju World Tour Grand Slam w Rzymie. Rozstawiony z numerem piątym polski duet przegrał z Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Emanuelem Rego (7.) 0:2 (16:21, 17:21).

Mistrzowie świata i srebrni medaliści olimpijscy z Londynu zrewanżowali się Fijałkowi (UKS SMS Łódź) i Prudlowi (TS Volley Rybnik) za porażkę sprzed tygodnia na tym samym etapie zmagań w zawodach Grand Slam w Hadze. Wówczas Polacy wywalczyli trzecie miejsce i jest to ich najlepszy wynik w imprezie tej rangi w bieżącym sezonie.

Reklama

"Biało-czerwoni" w sobotni poranek w 1/8 finału pokonali Rosjan Konstantina Siemionowa i Jarosława Koszkariewa (24.) 2:0 (21:18, 21:13).

Za wynik osiągnięty w stolicy Włoch otrzymają 10 tys. dolarów, a każdy z siatkarzy dopisze do swojego konta 240 punktów w rankingu FIVB.

Brazylijczycy w barażu, którego wygranie zapewniło im występ w 1/8 finału turnieju w Rzymie, pokonali w piątkowy wieczór inną z polskich par Michała Kądziołę (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakuba Szałankiewicza (Stakolo Staszów) (12.).

W eliminacjach odpadły z kolei Kinga Kołosińska (UMCS TPS Lublin) i Monika Brzostek (UKS 179 Łódź).

Wszystkie wymienione "Biało-czerwone" duety wystąpią w mistrzostwach świata, które odbędą się w Starych Jabłonkach (1-7 lipca).

Wynik meczu Polaków w 1/4 finału:

Alison Cerutti, Emanuel Rego (Brazylia, 7) - Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel (Polska, 5) 2:0 (21:16, 21:17).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama