Reklama

Reklama

World Tour: triumf Amerykanów w Fuzhou

Amerykanie Sean Rosenthal i Phil Dalhausser, rozstawieni z numerem drugim, triumfowali w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w chińskim Fuzhou. W sobotnim finale pokonali duet włoski Paolo Nicolai - Daniele Lupo 2:0 (21:18, 24:22).

Po drodze do końcowego triumfu Rosenthal i Dalhausser wyeliminowali rozstawionych z numerem siódmym Polaków - Grzegorza Fijałka (UKS SMS Łódź) i Mariusza Prudla (TS Volley Rybnik). W ćwierćfinale biało-czerwoni przegrali z rywalami ze Stanów Zjednoczonych 0:2 (16:21, 19:21).

Reklama

Wcześniej Fijałek i Prudel w "bratobójczym" meczu pokonali Michała Kądziołę (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakuba Szałankiewicza (Stakolo Staszów) 2:1 (18:21, 22:20, 15:12).

W eliminacjach turnieju inaugurującego tegoroczny World Tour odpadł trzeci z polskich duetów - Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia).

Rosenthal i Dalhausser rozpoczęli współpracę w tym sezonie. Wcześniej pierwszy grał z Jacobem Gibbem, z którym uzyskał miano najlepszej pary poprzedniej edycji cyklu. Drugi zaś kilka miesięcy temu zakończył występy z Toddem Rogersem, z którym wywalczył m.in. złoty medal olimpijski w Pekinie.

Wyniki turnieju mężczyzn w Fuzhou:

finał

Sean Rosenthal, Philip Dalhausser (USA) - Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy) 2:0 (21:18, 24:22)

o 3. miejsce

Alexander Huber, Robin Seidl (Austria) - Ricardo Santos, Alvaro Filho (Brazylia) 2:0 (21:18, 21:18)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje