Reklama

Reklama

Wojciech Ferens nowym przyjmującym Lotosu Trefla

Wojciech Ferens został siatkarzem Lotosu Trefla Gdańsk. Ostatni mecz 26-letni przyjmujący rozegrał w listopadzie 2015, kiedy zerwał więzadła krzyżowe. Jego rehabilitacja dobiega końca i w tym sezonie powinien pojawić się na boiskach ekstraklasy.

Ferens zadebiutował w ekstraklasie w 2010 roku w barwach Indykpolu AZS Olsztyn, w którym występował przez trzy sezony. Później reprezentował barwy Zaksy Kędzierzyn-Koźle i BBTS Bielsko-Biała, a następnie przeszedł do Łuczniczki Bydgoszcz. Na początku listopada 2015 roku w inauguracyjnym meczu poprzedniego sezonu w Olsztynie niespełna 26-letni przyjmujący zerwał wiązadła krzyżowe i od tego momentu nie rozegrał już żadnego spotkania.

Reklama

Ferens rozwiązał kontrakt z Łuczniczką, 1 stycznia pojawił się w Gdańsku, a w poniedziałek wziął udział w pierwszym treningu Lotosu Trefla. W styczniu nowy nabytek gdańskiego klubu ma już ćwiczyć z pełnymi obciążeniami i jeszcze w tym sezonie powinien wrócić do gry.

"Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Wojtek nie jest jeszcze w stu procentach gotowy do powrotu na boisko, ale wiemy jak ogromnym dysponuje potencjałem. Wierzymy w Ferensa i dlatego po rozwiązaniu przez niego kontraktu w Bydgoszczy postanowiliśmy wyciągnąć do niego rękę. Jesteśmy przekonani, że jeszcze w tym sezonie stanie się ważnym graczem naszego zespołu" - stwierdził na oficjalnej stronie klubu prezes Lotosu Trefla Dariusz Gadomski. 

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Ferens | Lotos Trefl Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama