Reklama

Reklama

Vital Heynen z nowym wyzwaniem. Tym razem poprowadzi kobiecą reprezentację

Vital Heynen wraca do siatkówki reprezentacyjnej - Belg będzie od teraz prowadzić kobiecą kadrę Niemiec. O wyborze nowego szkoleniowca poinformował już oficjalnie Niemiecki Związek Piłki Siatkowej (DVV).

Vital Heynen bez zatrudnienia pozostawał od września - wówczas to rozstał się męską reprezentacją Polski, na zakończenie swojej kadencji zdobywając z "Biało-Czerwonymi" brązowy medal mistrzostw Europy. Teraz przed nim nieco odmienne wyzwanie - zostanie sternikiem kadry Niemek, zastępując w ten sposób na stanowisku Felixa Koslowskiego.

Vital Heynen: Siatkówka kobiet i siatkówka mężczyzn różnią się od siebie nieznacznie

"Mam trzy córki, mniej więcej w wieku moich przyszłych reprezentantek i wiele lat temu trenowałam Belgijki w siatkówce plażowej. To jednak całe doświadczenie, jakim mogę się wykazać" - żartował Heynen, cytowany przez oficjalny serwis DVV.

"Siatkówka to mimo wszystko nadal siatkówka, niezależnie od tego, czy mówimy o kobietach, czy o mężczyznach. Moim zdaniem różnice są nieznacznie. W przeszłości udało mi się tworzyć jeden zespół z wielu zawodników-indywidualistów. To samo chcę osiągnąć z kobietami. Komunikacja będzie najważniejsza, będę chciał dotrzeć do wszystkich" - dodał Belg.

Reklama

Vital Heynen kobiecą reprezentację Niemiec ma powieść do triumfu na najważniejszych turniejach

Niemiecki Związek Piłki Siatkowej chciałby, by belgijski selekcjoner powiódł tamtejsze zawodniczki do triumfów na dwóch wielkich imprezach, które rozpoczną się niebawem - mowa o MŚ 2022 oraz o IO 2024.

Reprezentacja Niemiec to utytułowana drużyna, choć największe sukcesy święciła dość dawno, bo w latach 80. Wówczas to zespół NRD, którego sukcesorką jest obecna drużyna naszych zachodnich sąsiadów, m.in. dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Europy (1983, 1987) oraz jednokrotnie po olimpijskie srebro (1980).

Vital Heynen w przeszłości pracował też z niemieckimi siatkarzami

Vital Heynen w przeszłości, prócz ekipy Polaków, prowadził też m.in. męską reprezentację Niemiec (2012-2016). Zdobył wówczas brązowy medal MŚ 2014.

W poprzednim roku Heynen rozstał się również z włoskim klubem Sir Safety Perugia, który prowadził równolegle z kadrą "Biało-Czerwonych".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy