Reklama

Reklama

Vital Heynen szkoleniowcem niemieckich siatkarzy do 2016 roku

Pracujący na co dzień z siatkarzami Transferu Bydgoszcz Vital Heynen przedłużył do 2016 roku kontrakt z niemiecką federacją na prowadzenie męskiej reprezentacji. Belgijski szkoleniowiec jest selekcjonerem tej kadry od lutego 2012 roku.

Do 2016 roku podpisał umowę także trener kobiecej reprezentacji Niemiec, Włoch Giovanni Guidetti.

"W kolejnych dwóch latach chcemy koniecznie stanąć na podium wielkiej imprezy, a ja chcę być częścią tego sukcesu. Dlatego też bez żadnych wątpliwości się zgodziłem" - powiedział Heynen.

44-letni trener pracuje z niemiecką kadrą od lutego 2012 roku i niemal od razu odniósł nieoczekiwany sukces. W igrzyskach w Londynie zajął z drużyną piątą lokatę. Rok później w polsko-duńskich mistrzostwach Europy Niemcy wywalczyli szóste miejsce.

Reklama

Celem na tegoroczne mistrzostwa świata (30 sierpnia - 21 września) w Polsce jest dla nich lokata w ósemce.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama