Reklama

Reklama

Vital Heynen straci posadę? Faworytem były kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski

Dni trenera siatkarskiej reprezentacji Polski Vitala Heynena w klubie Sir Safety Perugia są policzone? Tak twierdzą argentyńskie i brazylijskie media, według których następcą Belga we włoskiej drużynie po tym sezonie ma być Marcelo Mendez, jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych trenerów ostatniej dekady.

Marcelo Mendez urodził się w 1964 roku w Buenos Aires. Jest twórcą potęgi brazylijskiego klubu Sada Cruzeiro, w którym pracuje od 2009 roku. Z tą ekipą m.in. trzykrotnie zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata (2013, 2015, 2016), siedem razy wywalczył tytuł najlepszej drużyny kontynentu i sześć razy sięgnął po mistrzostwo kraju. 

Dwukrotnie ubiegał się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski, ale przegrał najpierw z Ferdinando De Giorgim, a następnie z Vitalem Heynenem. W 2018 roku przejął stery reprezentacji Argentyny, zastępując Julio Velasco.

Marcelo Mendez przebiera w ofertach

Brazylijskie media poinformowały ostatnio, że współpraca Mendeza z brazylijskim gigantem dobiega końca. Jak się okazuje, legendarny trener może przebierać w propozycjach pracy z Polski, Rosji i Włoch. Jedną z poważniejszych ma być oferta zastąpienia Vitala Heynena, który po sezonie rozstanie się z Sir Safety Perugia.

Reklama

Więcej na polsatsport.pl - kliknij TUTAJ!

RM, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL