Reklama

Reklama

Velasco chwali Lozano

Jeden z najsłynniejszych trenerów siatkarskich Julio Velasco oglądał półfinałowe spotkania Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy Pamapolem Domeksem AZS-em Częstochowa a PZU AZS-em Olsztyn.

Jeden z najsłynniejszych trenerów siatkarskich Julio Velasco oglądał półfinałowe spotkania Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy Pamapolem Domeksem AZS-em Częstochowa a PZU AZS-em Olsztyn.

"Wasza liga stoi na dobrym poziomie, ale w grze zawodników widziałem też dużo nerwowości. Taka nerwowość to cecha lig, które mają dobrych zawodników, ale nie stać ich na wartościowych obcokrajowców" - powiedział Argentyńczyk w "Przeglądzie Sportowym".

Velasco chwalił swojego rodaka Lozano, który wygrał konkurs na trenera reprezentacji Polski. "To dobry szkoleniowiec, ma bogate doświadczenie, ale na pewno podziękuje siatkarzom, którzy nie będą mieli charakteru. Raul nie zna języka polskiego, nie czyta gazet i nie będzie słuchał podpowiedzi. Ma więc szansę, bo podpowiadacze i krytykanci nie zepsują mu roboty" - powiedział szkoleniowiec, który z reprezentacją Włoch zdobył dwa tytuły mistrza świata, trzy mistrzostwa Europy, wicemistrzostwo olimpijskie i pięć razy wygrał Ligę Światową.

Reklama

Argentyńscy trenerzy podbijają światową siatkówkę. Na czym polega ich fenomen? "W Argentynie mamy dobry system szkolenia. Na kursie trenerskim w Buenos Aires było kiedyś 550 szkoleniowców. W 1974 roku aż 32 argentyńskich trenerów pojechało za własne pieniądze na mistrzostwa świata do Meksyku. Byłem wśród nich i uczyłem się siatkówki od wielkiej polskiej drużyny. Byłem zauroczony grą Stanisława Gościniaka" - stwierdził Velasco,.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama