Reklama

Reklama

Trener Makowski: Wiele niesprawiedliwych mitów o żeńskiej siatkówce

Piotr Makowski obecnie jest trenerem siatkarzy Delecty Bydgoszcz, ale przez wiele lat współpracował z kobietami i bardzo miło wspomina ten okres. Zaznaczył, że jest wiele niesprawiedliwych mitów o żeńskiej siatkówce.

"Tak naprawdę to obie odmiany - męska i kobieca - są bardzo do siebie podobne. Mówi się, że dziewczyny seriami tracą punkty, a przecież często zdarza się to też panom" - zaznaczył.

Reklama

Największą różnicę dostrzega w... zapachu szatni. "To od razu czuć. Oczywiście na korzyść zawodniczek. Poza tym kobiety potrzebują więcej zrozumienia. Często spełniają również inne role, są matkami i jak choruje dziecko, bardziej to przeżywają niż mężczyźni. Są także gospodyniami domowymi, opiekunkami. Jest tysiąc rzeczy, które są na ich głowie i nie zawsze potrafią całkowicie się od tego odizolować" - powiedział Makowski, który za kadencji selekcjonera kobiecej kadry Jerzego Matlaka pełnił funkcję jego asystenta.

Trener obala mit o częstotliwości konfliktów w żeńskiej ekipie. "Dziewczyny raczej się nie kłócą, ale mają problemy z łagodzeniem sporów. Mężczyźni potrafią szybciej w szatni dojść do porozumienia. Kobietom ciężko między sobą coś wyjaśnić" - ocenił.

Polskie siatkarki na początku maja udadzą się do Ankary, by tam walczyć o awans do igrzysk olimpijskich. Do Londynu pojedzie tylko zwycięska ekipa. Podopieczne Alojzego Świderka w grupie zmierzą się z mistrzyniami świata Rosjankami, Europy Serbkami i Holenderkami. W drugiej walczyć będą Turczynki, Bułgarki, Niemki i Chorwatki.

"To bardzo trudny turniej, ale warto w te dziewczyny wierzyć. Często z tej wiary wynikają niesamowite historie. Przykładem jest złoty medal mistrzostw Europy w 2009 roku, który wywalczyli mężczyźni w momencie, kiedy w składzie nie było wielu czołowych zawodników. Wiara czyni cuda i to daje nadzieję, że zespół Alojzego Świderka zwycięsko przejdzie kwalifikacje" - zakończył Makowski.

Dowiedz się więcej na temat: mity

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL