Trener Brazylii: Polacy zasłużenie zagrają w półfinale

- To jest dla mnie bardzo istotne w obliczu igrzysk. Polacy zasłużenie zagrają w półfinale i życzę im najlepiej - powiedział trener Brazylii, Bernardo Rezende po porażce z "Biało-czerwonymi" 2:3.

Marcin Możdżonek (kapitan Polski): - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo po raz czwarty w tym sezonie wygraliśmy z najlepszym zespołem ostatniej dekady. Wystartowaliśmy kiepsko, ale później zmieniliśmy naszą grę i zaczęliśmy walczyć o każdą piłkę. To właśnie zaważyło na naszym zwycięstwie.

Giba (kapitan Brazylii): - Gratulacje dla Polaków i życzę wam dużo szczęścia w półfinale. My wracamy do domu i musimy skupić się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Ale pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę i to mnie cieszy. W meczu z Kubą było z tym gorzej.

Reklama

Andrea Anastasi (trener Polski): - Oczywiście awans do półfinału po wygranym jednym meczu cieszy, ale jeśli chcemy znaleźć się w finale musimy trochę zmienić rytm naszej gry. Nie było idealnie, dlatego jeszcze sporo przed nami pracy. 

Bernardo Rezende (trener Brazylii): - To był bardzo dobry mecz i nareszcie podjęliśmy walkę. Tego zabrakło w spotkaniu z Kubą. Cieszę się, że Giba wytrzymał fizycznie pierwszy rozegrany mecz od siedmiu miesięcy. To jest dla mnie bardzo istotne w obliczu igrzysk. Polacy zasłużenie zagrają w półfinale i życzę im najlepiej.
Z Sofii - Marta Pietrewicz

Reklama

Reklama

Reklama