Reklama

Reklama

Tauron Puchar Polski. Cztery finalistki gotowe na wielki turniej w Nysie

Wszystkie drużyny półfinalistów TAURON Pucharu Polski są gotowe do walki w Nysie. W najbliższy weekend poznamy zespół, który sięgnie po pierwsze siatkarskie trofeum 2021 roku.

Wszystkie drużyny półfinalistów TAURON Pucharu Polski są gotowe do walki w Nysie. W najbliższy weekend poznamy zespół, który sięgnie po pierwsze siatkarskie trofeum 2021 roku.

Reklama

Z grona finalistek trzy drużyny znają już smak triumfu w krajowym pucharze, jedynie E.LECLERC MOYA Radomka Radom nie ma tego trofeum w kolekcji, zresztą dopiero po raz drugi raz w historii przebiła się do czołowej czwórki tych rozgrywek.

- Awans jest dla nas zwieńczeniem bardzo udanej fazy zasadniczej tego sezonu TAURON Ligi - powiedział Thomas Renard-Chardin, prezes zarządu klubu. - Udział w TAURON Pucharze Polski to święto dla naszych kibiców i naszej całej drużyny. Zagramy w Nysie bez presji, chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę i cieszyć się grą. Będziemy walczyć jak w całym sezonie, który na razie mamy na duży plus.

Spore nadzieje z turniejem w Nysie wiąże najbardziej utytułowana drużyna TAURON Pucharu Polski - Grupa Azoty Chemik Police, która już ośmiokrotnie triumfowała w pucharze, także przed rokiem. - To będzie kolejne ciekawe doświadczenie w tym sezonie i prawdziwa walka o trofeum - zapowiedział Paweł Frankowski, prezes zarządu klubu. - Nasza drużyna jest silna, w kluczowych momentach potrafi być scementowana, pomimo kłopotów zdrowotnych, które nas ciągle dopadają. Zaliczyliśmy falstart sezonu, byliśmy bardzo nisko w ligowej tabeli, lecz od grudnia nasza forma rośnie, a w fazie play-off ma szczytować. Jesteśmy szczęśliwi, że zagramy w Nysie o puchar. Przed rokiem w kluczowym starciu właściwie nie było Wilmy Salas, która zagrała słabiej. Teraz zupełnie wykluczyła ją z udziału kontuzja, zobaczymy może to dla nas dobry znak, by była powtórka z 2020 roku? - dodaje prezes.

O sukces w turnieju powalczą także dwie łódzkie drużyny - ŁKS Commercecon i Grot Budowlani.

- Prezentujemy się coraz lepiej i mamy naprawdę mocny zespół - przekonywał Hubert Hoffman, prezes zarządu ŁKS Commercecon Łódź. - Turniej finałowy w Nysie to dla nas kolejny krok w tym sezonie, w którym wierzę, że jeszcze wiele dobrego przed nami.

- Turniej finałowy w Nysie to dla nas duża sprawa i kolejny cel, o który chcemy powalczyć - powiedział Marcin Chudzik, prezes zarządu Grot Budowlanych Łódź. - W Nysie zagramy zdecydowanie lepiej niż w ostatnich tygodniach, będziemy zmotywowani, by pokazać siatkówkę tak dobrą jak w momencie, gdy wygrywaliśmy mecz za meczem.

Przypomnijmy, że pierwsze emocje czekają nas już w najbliższą sobotę. - Wszyscy ekscytujemy się turniejem finałowym, jego organizacja i emocje są zapowiedzią, że stopniowo, krok po kroku wracamy do normalnego życia. Siatkówka to rodzinne emocje ogrzewające nas w tym trudnym czasie pandemii - dodał Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia S.A.

Program turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski w Nysie:


Sobota, 20.02.
ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police (godz. 14.45, Polsat Sport)
E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź (godz. 17.30, Polsat Sport)

Niedziela, 21.02.
Finał, godz. 14.45, Polsat SportDowiedz się więcej na temat: siatkówka | TAURON Puchar Polski Kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama