Reklama

Reklama

Tauron Liga. Kolejny mecz PTPS Piła przełożony

Na prośbę klubu PTPS Piła, zaplanowany na 16 października mecz ekstraklasy pilskich siatkarek z Grotem Budowlani Łódź odbędzie się trzy dni później - zadecydowała Polska Liga Siatkówki. Drużyna w Wielkopolski wciąż przebywa na kwarantannie.

Pilanki od tygodnia trenują wyłącznie indywidualnie w domach, bowiem w niedzielę w zespole stwierdzono kilka przypadków zarażenia koronawirusem. Z tego powodu nie doszły dwa wcześniejsze spotkania - z Grupą Azoty Chemikiem Police oraz z #VolleyWrocław. Pilski klub wystosował pismo do PLS-u z prośbą o przełożenie kolejnego pojedynku - z Grotem Budowlanymi.

Reklama

- Po 10 dniach kwarantanny i trenowania wyłącznie w domu potrzebujemy czasu na powrót do zajęć siatkarskich. Mimo że dziewczyny sumiennie wykonują zalecone im indywidualne treningi, to zajęcia w domu, a trening na hali to dwie zupełnie różne sprawy, angażują zupełnie inne partie mięśni. Dwa dni treningów, które mielibyśmy zgodnie z pierwotnie wyznaczonym terminem, nie pozwoliłyby nam się solidnie przygotować do meczu. Musimy mieć czas, żeby bezpiecznie wrócić na halę i z powrotem oswoić się piłką - powiedział trener pilskiej drużyny Adam Grabowski, cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Mecz Enei PTPS-u z Grotem Budowalnymi odbędzie się 19 października o godz. 18.00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje