Reklama

Reklama

Spiridonow zdyskwalifikowany na dwa mecze po MŚ w Polsce

Międzynarodowa Federacja Siatkarska FIVB zawiesiła przyjmującego reprezentacji Rosji Aleksieja Spiridonowa na dwa mecze za skandaliczne zachowanie podczas niedawnych mistrzostw świata w Polsce.

Ekscentryczny rosyjski siatkarz w czasie meczu z Niemcami pokazał kibicom obraźliwy gest, a konkretnie udawał, że strzela do polskich fanów na trybunach.

Reklama

Po spotkaniu z Polską reprezentant Rosji opluł jednego z kibiców.

Zawieszenie dotyczy oficjalnych meczów reprezentacji.

Polscy siatkarze rozpoczną udział w grupie B przyszłorocznej edycji Ligi Światowej właśnie od dwumeczu z Rosjanami. Wygląda na to, że Spiridonow będzie musiał w tych meczach pauzować.

26-letni zawodnik Zenita Kazań słynie z szokujących zachowań i słów. Także podczas mistrzostw świata w Polsce nie powstrzymał się od potwierdzenia swego temperamentu.

Spiridonow między innymi w jednym z wywiadów zaraz po turnieju nazwał Polaków zgniłym narodem, a po zdobyciu punktu "strzelał do kibiców z kałasznikowa".

Siatkarzowi nie spodobał się także wynik losowania fazy finałowej MŚ, w której Rosjanie trafili do grupy śmierci z Polską i Brazylią.

"To jest ch... Cała ta sytuacja to wstyd dla pszeków (obraźliwie o Polakach)" - napisał wówczas na Twitterze Spiridonow.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje