Reklama

Reklama

Siatkówka. Tragiczna śmierć młodych siatkarek i ich matek

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w pobliżu jeziora Saint Louis w Stanach Zjednoczonych. Dwie kobiety i ich nastoletnie córki jechały na turniej siatkarski, gdy w ich samochód wjechał inny pojazd. Cała czwórka poniosła śmierć.

Dwie 44-latki Carrie McCaw i Lesley Prather oraz ich nastoletnie córki - Kacey i Rhyan, jechały na turniej siatkówki do Kansas City, gdy nagle w ich samochód uderzył minivan. Auto przebiło się przez bariery, a cztery kobiety nie miały szans, aby uchronić się od śmierci. Do zdarzenia doszło na drodze w hrabstwie Saint Charles.

Dwie z kobiet zginęły na miejscu, McCaw i druga dziewczynka zmarły po przewiezieniu do szpitala.

Carrie McCaw była znaną trenerką siatkówki. Swój młodzieżowy zespół doprowadziła do trzech tytułów mistrzowskich, występu w turnieju Sweet Sixteen, a także do meczów w dywizji NCAA - organizacji zajmującej się rozgrywkami w szkołach wyższych. Jej równolatka pracowała z kolei jako strażaczka, a w latach 1998-2001 grała w siatkówkę na uniwersytecie w Louisville. Była wówczas uważana za wybitną zawodniczkę.

Reklama

"Była świetną uczennicą, świetnym sportowcem, zaciętym konkurentem, świetną osobą i wspaniałą mamą" - powiedział Leonid Yelin, były trener siatkówki w Louisville. "Była najlepszą koleżanką z drużyny i zawsze stawiała swoją drużynę na pierwszym miejscu. Miałem szczęście, że ją trenowałem". - mówił szkoleniowiec Prather.

Przed sobotnim meczem, w którym miały zagrać dziewczynki, odbyła się minuta ciszy. 

ABWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL