Reklama

Reklama

Siatkówka plażowa. Kira Walkenhorst zakończyła poszukiwanie partnerki do gry

​Utytułowana niemiecka siatkarka plażowa Kira Walkenhorst w najbliższym czasie będzie tworzyć duet z Anną-Leną Gruene. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, która ma też w dorobku mistrzostwo świata i Europy, ostatnio szukała partnerki do gry...na Facebooku.

"Sekret wyjawiony. Anna-Lena Gruene dołączy do mnie w dwóch pozostałych turniejach kwalifikacyjnych mistrzostw Niemiec, które rozpoczną się - odpowiednio - 31 lipca i 14 sierpnia" - napisała również na Facebooku 29-letnia Walkenhorst.

Krajowy czempionat odbędzie się na początku września. Gruene jest aż o 11 lat młodsza od swojej nowej boiskowej partnerki.

Walkenhorst, która największe sukcesy odnosiła razem z Laurą Ludwig, ma za sobą wielomiesięczny rozbrat z siatkówką plażową. Na początku 2019 roku, w związku z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, ogłosiła zakończenie kariery. Pierwotnie po jej wznowieniu miała startować razem z Melanie Gernert, ale ostatecznie nie doszło do tej współpracy.

Reklama

"Najważniejszą sprawą jest dla mnie wreszcie znów stanąć na piasku i móc poruszać się bez bólu. Nie zamierzam z tego robić tajemnicy - oczywiście, że pod względem fizycznym jestem daleka od najlepszej formy" - zaznaczyła doświadczona zawodniczka.

Ludwig po zakończeniu kariery przez Walkenhorst stworzyła duet z siatkarką polskiego pochodzenia Margaretą Kozuch, która ma za sobą wiele lat występów w halowej odmianie tego sportu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje