Reklama

Reklama

Siatkarze zaczęli przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do IO

Polscy siatkarze w Spale przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro. Wśród nich jest też kapitan Michał Kubiak, który leczy uraz kolana i trenuje indywidualnie. Do Berlina biało-czerwoni pojadą 2 stycznia.

"Wszyscy dotarli do Spały na czas, są zmobilizowani i z jasnym celem. Teraz w planach są cztery treningi, robimy przerwę na święta Bożego Narodzenia i 26 grudnia po południu znowu się spotykamy" - powiedział PAP kierownik drużyny Mariusz Szyszko.

Wśród 17 zawodników trenujących w Spale jest także Kubiak, który w niedawnym meczu Ligi Mistrzów doznał kontuzji kolana. Siatkarz Halkbanku Ankara na razie ma zajęcia indywidualne.

"Jest lepiej niż przypuszczaliśmy i wszyscy jesteśmy bardzo dobrej myśli, że Michał będzie mógł zagrać w Berlinie. Na razie oczywiście za wcześnie na takie wyroki, ale wygląda to nieźle" - dodał Szyszko.

Reklama

Trener reprezentacji Stephane Antiga nie ma zbyt dużo czasu na treningi. Po świętach siatkarze rozegrają też jeszcze dwa sparingi. W Spale ich rywalem będą Kanadyjczycy.

"Mecze będą zamknięte i zaplanowane są na 28 i 29 grudnia" - zaznaczył kierownik zespołu.

Do Berlina, gdzie odbędzie się europejski turniej kwalifikacyjny, siatkarze pojadą prosto ze Spały autokarem. Turniej z udziałem ośmiu zespołów rozpocznie się 5 stycznia. W fazie grupowej rywalami biało-czerwonych będą: Serbia (5 stycznia), Belgia (7 stycznia) i Niemcy (8 stycznia). W grupie B zagrają Bułgaria, Francja, Finlandia i Rosja.

Półfinały i mecze o miejsca rozegrane zostaną 9 i 10 stycznia. Awans do turnieju olimpijskiego zapewni sobie tylko zwycięzca. Drużyny, które wywalczą miejsca drugie i trzecie uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Siatkarze, którzy trenują w Spale:

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin);

atakujący: Dawid Konarski, Grzegorz Bociek (obaj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów);

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos, Andrzej Wrona (obaj PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin);

przyjmujący: Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński (obaj Cerrad Czarni Radom), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów);

libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów).


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy