Reklama

Reklama

Siatkarze PlusLigi rozpoczynają drugą część sezonu

Sobotni mecz Asseco Resovii Rzeszów z AZS Politechniką Warszawską rozpocznie drugą część siatkarskiego sezonu. Sześć zespołów, które wywalczyły najwięcej punktów w fazie zasadniczej, powalczy systemem "każdy z każdym", mecz i rewanż, o mistrzostwo Polski.

Punkty uzyskane przez drużyny w pierwszym etapie rozgrywek zostają zaliczone w dalszej części. Cztery najlepsze zespoły po tej rundzie utworzą pary półfinałowe. Drużyny z miejsc 5-6 zagrają o prawo gry w europejskich pucharach.

Reklama

Najciekawszą parę pierwszej kolejki stworzyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Tytanem AZS Częstochową. Obie ekipy mają duże ambicje, a ich poziom jest bardzo wyrównany. W fazie zasadniczej podzieliły się punktami. Z lepszej pozycji startują kędzierzynianie, którzy w tabeli są na trzeciej pozycji, a ostatnie tygodnie pokazały, że nawet bez kontuzjowanego Jurija Gladyra radzą sobie bardzo dobrze.

Tytan to zespół, który sprawił niemałą niespodziankę, konsekwentnie pnąc się w górę tabeli. Przez moment był nawet liderem rozgrywek, a przez wiele kolejek utrzymywał się na drugim miejscu. Jednak cztery porażki z kolei ma zakończenie fazy zasadniczej i wygrana dopiero w tie-breaku z Fartem Kielce sprawiła, że Tytan spadł na czwartą lokatę.

Asseco Resovia Rzeszów podejmie AZS Politechnikę Warszawską. Rzeszowianie to jeden z najrówniej grających zespołów PlusLigi. Po kłopotach z początku sezonu nie ma już śladu, a stołeczna drużyna walczy z infekcją, która dopadła czołowych graczy.

W trzeciej parze spotka się broniąca tytułu PGE Skra Bełchatów z Delectą Bydgoszcz. Oba zespoły w tabeli dzieli przepaść. Podopieczni Jacka Nawrockiego w osiemnastu meczach uzbierała 47 punktów, ekipa znad Brdy 23. Przegrana bełchatowian byłaby sporą niespodzianką.

W pierwszych meczach o miejsca 7-10 zagrają Jastrzębski Węgiel z Indykpolem AZS UWM Olsztyn oraz Fart Kielce z Pamapolem Wielton Wieluń.

Program spotkań o miejsca 1-6:

sobota, 29 stycznia

Asseco Resovia Rzeszów - AZS Politechnika Warszawska (godz. 14.45)

PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz (16.00)

-

niedziela, 30 stycznia

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Tytan AZS Częstochowa (14.45)

-

Program spotkań o miejsca 7-10:

sobota, 29 stycznia

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS UWM Olsztyn (17.00)

Fart Kielce - Pamapol Wielton Wieluń (18.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje