Reklama

Reklama

​Siatkarz Tomasz Wójtowicz uhonorowany przez prezydenta Dudę

Tomasz Wójtowicz, jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii, został uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak poinformował PZPS, odznaczenie 67-letniemu mistrzowi olimpijskiemu i świata wręczyli w sobotę sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera oraz wiceprezes związku i europarlamentarzysta Ryszard Czarnecki.

Wójtowicz to dwukrotny mistrz Polski i wicemistrz z Legią Warszawa oraz trzykrotny brązowy medalista MP. W 1980 roku wyjechał do Włoch, czego efektem był m.in. triumf w 1985 roku z Santalem Parma w Pucharze Europy.

W barwach narodowych w latach 1973-84 rozegrał 325 spotkań, zdobywając m.in. olimpijskie złoto w Montrealu w 1976 roku oraz mistrzostwo świata dwa lata wcześniej w Meksyku. Do tego czterokrotnie był wicemistrzem Europy (1975, 1977, 1979 i 1983).

Reklama

Był nominowany do nagrody "Siatkarza Stulecia" w plebiscycie międzynarodowej federacji (FIVB) i jako pierwszy Polak w 2002 roku trafił do Galerii Sław tej dyscypliny sportu.

W ostatnich latach był ekspertem siatkarskim Polsatu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

pp/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL