Reklama

Reklama

Siatkarska moc. Puchar mistrzostw świata w Krakowie

Od zakończenia siatkarskich mistrzostw świata minęły niespełna dwa miesiące, jednak emocje jeszcze nie opadły. Od 14 do 16 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków znów będzie można poczuć siatkarską moc. Do Krakowa przyjeżdża bowiem puchar, który Polacy otrzymali za zdobycie tytułu mistrzów świata.

Trofeum będzie można oglądać przed trzy dni. Odsłonięcie pucharu nastąpi w piątek (14 listopada) o godzinie 13.00. W tym dniu będzie można oglądać go do godziny 18.00. W sobotę (15 listopada) ekspozycja pucharu będzie odbywać się w godzinach 10.00 - 18.00, zaś w niedzielę (16 listopada) od 10.00 do 16.00.

Prezentację poprzedzi piątkowa konferencja prasowa podsumowująca FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 w Krakowie,  która rozpocznie się o godz. 11.30 także w ICE Kraków.

"Piłka siatkowa to narodowy sport Polaków. Wielkim zaszczytem jest przyjmować w Centrum Kongresowym ICE Kraków puchar zdobyty przez polską reprezentację. Przez mistrzów świata!" - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora obiektu, w którym trofeum będzie eksponowane. "Prezentacja pucharu wpisuje się w nasze założenie, iż ICE Kraków ma stać się miejscem dialogu społecznego. Miejscem, do którego można przyjść nie tylko w celach biznesowych, ale także prywatnie, z rodziną i przyjaciółmi, by wspólnie spędzać wolny czas. Przeżyjmy jeszcze raz emocje, które towarzyszyły nam we wrześniu tego roku. Zobaczmy puchar mistrzów świata w piłce siatkowej" - dodała.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w  dniach 14 - 16.11. nie przewidziano możliwości zwiedzania sal Centrum Kongresowego.  Osoby, które  w najbliższy weekend  przyjdą do ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17), będą mogły zobaczyć foyer z widokiem na panoramę Krakowa oraz skorzystać z usług znajdującej się w obiekcie kawiarni.

"Atmosfera w Polsce była niewiarygodna. To nie tylko kwestia liczb. To, co rzeczywiście zrobiło na mnie wrażenie, to pozytywne nastawienie wszystkich wokół. Cały czas się uśmiechali. To młody kraj, lubiący sport, ale wydaje się też, że więcej w Polakach pasji i otwartości w stosunku do wszystkiego. Siatkówka to sport, który kochają bardziej niż jakikolwiek inny kraj na świecie!" - mówił dwukrotny mistrz świata i trzykrotny zwycięzca Ligi Światowej Andrea Zorzi dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje