Reklama

Reklama

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej poza Ligą Mistrzów

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały w Stambule z Eczacibasi VitrA 1:3 (25:23, 24:26, 19:25, 24:26) w ostatnim meczu grupy D Ligi Mistrzyń i straciły szansę na awans do fazy play off.

Zespół z Dąbrowy Górniczej, by myśleć o awansie do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń musiał pokonać jednego z faworytów rozgrywek - Eczacibasi. Zadanie było niezwykle trudne, bowiem Turczynki wygrały wszystkie spotkania w grupie D i miały już zapewnione pierwsze miejsce. Trener drużyny ze Stambułu Lorenzo Micelli dał jednak odpocząć swojej największej gwieździe - Ljubow Sokołowej, co bez wątpienia osłabiło siłę ataku gospodyń.

Dąbrowianki trochę nerwowo rozpoczęły spotkanie, ale od drugiej przerwy technicznej to one zaczęły dominować na parkiecie. Bardzo dobra zagrywka sprawiła, że na tablicy pojawił się remis 21:21. W końcówce skuteczny atak Joanny Kaczor dał prowadzenie Tauronowi.

Podopieczne Waldemara Kawki poszły za ciosem i wydawało się, że w stolicy Turcji może dojść do sporej niespodzianki. Tauron wygrywał 20:16, ale nie potrafił zwieńczyć dzieła. W polu serwisowym stanęła reprezentacyjna rozgrywająca Oezge Cembreci, a z jej serwisem dąbrowianki nie potrafiły sobie w żaden sposób poradzić. Nie pomogły też zmiany przeprowadzone przez Kawkę i gospodynie prowadziły już 24:21. Dąbrowianki wprawdzie obroniły trzy piłki setowe, lecz w decydującym momencie bohaterka poprzedniej partii Kaczor nie przebiła się przez blok rywalek.

Trochę pechowo przegrany set zdeprymował siatkarki z Dąbrowy, które praktycznie bez walki przegrały kolejna odsłonę. W czwartej partii sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przyjezdne po słabym początku, zdołały odrobić czteropunktową stratę, ale w końcówce ważne akcje skończyła Neslihan.

Dąbrowiankom pozostaje jeszcze szansa gry w Pucharze CEV - do niej dołączą cztery zespoły z Ligi Mistrzyń z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Kto zagra w tych rozgrywkach będzie wiadomo po ostatnich meczach grupowych.

Eczacibasi VitrA Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 26:24, 25:19, 26:24)

Reklama

Eczacibasi: Oezge Cembreci, Sandra Petrovic, Busra Cansu, Estra Gumus, Senna Usic, Neslihan Darnel, Gulden Kuzubasioglu (libero) oraz Goezde Yilmaz.

Tauron: Frauke Dirickx, Ivana Plchotova, Maja Tokarska, Elżbieta Skowrońska, Charlotte Leys, Joanna Kaczor, Milena Stacchiotti (libero) oraz Aleksandra Liniarska, Katarzyna Zaroślińska, Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel, Joanna Szczurek.

Dresdner SC - Azerrail Baku 3:1 (26:24, 25:23, 15:25, 25:22)Tabela grupy D:

1. Eczacibasi Stambuł           6   6  0   18:5   17

2. Azerrail Baku                6   2  4   10:14   7

3. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza  6   2  4   11:14   6

4. Dresdner SC                  6   2  4    9:15   6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama