Reklama

Reklama

​Serie A siatkarzy. Vital Heynen zawieszony na jedno spotkanie

Władze siatkarskiej Serie A zawiesiły selekcjonera reprezentacji Polski, a zarazem trenera ekipy Sir Safety Perugia na jedno spotkanie. Jest to efekt przekroczenia dozwolonej liczby kartek.

W meczu 20. kolejki Perugia pokonała Piacenzę 3:1. Mimo pewnej wygranej, znany z ognistego temperamentu Heynen naraził się sędziemu, za co obejrzał czerwoną kartkę. Skutkowało to ujemnym punktem dla Perugii, a także indywidualną karą dla Belga.

Heynen przekroczył dozwolony limit wykroczeń. Jest to równoznaczne z karą zawieszenia na jedno spotkanie. Selekcjonera polskiej kadry zabraknie więc na ławce trenerskiej w meczu z Ravenną. Zastąpi go jego asystent Carmine Fontana.

Co ciekawe, Heynen mógłby poprowadzić zespół w najbliższym spotkaniu, gdyby tylko Perugia zdecydowała się "wykupić" jego karę. Jak donoszą włoskie media, klub nie zamierza jednak tego robić i już od jakiegoś czasu był przygotowany na taką sytuację.

Reklama

Na tę chwilę Perugia jest liderem Serie A, mając tyle samo punktów, co ekipa Lube Civitanova. Drużyna Mateusza Bieńka rozegrała jednak jedno spotkanie mniej, niż podopieczni Heynena.

TB

Dowiedz się więcej na temat: Vital Heynen | Sir Safety Perugia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje