Reklama

Reklama

Robbert Andringa kontuzjowany

Przyjmujący reprezentacji Holandii i Indykpolu AZS Olsztyn Robbert Andringa doznał kontuzji podczas zgrupowania kadry swojego kraju i nie wystąpi we wrześniowych mistrzostwach świata w siatkówce - poinformował w czwartek olsztyński klub.

"Andringa niefortunnie upadł po ataku, podejrzewane jest złamanie kości śródstopia. Kontuzja uniemożliwia siatkarzowi wyjazd z reprezentacją Holandii na turniej do Włoch i Bułgarii. Robbert, jak i sztab szkoleniowy olsztyńskiego klubu, czekają na wyniki kolejnych, szczegółowych badań lekarskich" - podano w komunikacie na oficjalnej stronie Indykpolu AZS.

- Jestem smutny, że odniosłem kontuzje właśnie w takim momencie. Ale tak już jest i nie mogę już tego zmienić. Dlatego spoglądanie w przeszłość nie ma sensu. Myślę teraz tylko o tym, co będzie przede mną, kiedy odzyskam 100 proc. sprawności i będę mógł wrócić do treningów - powiedział Andringa.

Reklama

Podczas wrześniowych MŚ reprezentacja Holandii zmierzy się w grupie B z Brazylią, Kanadą, Chinami, Egiptem i Francją.

28-letni Andringa występuje w barwach olsztyńskiego klubu od 2017 r. Wcześniej był zawodnikiem holenderskiego Lycurgus Groningen Volleyball, belgijskiego Lindemans Aalst i francuskiego Stade Poitiers.

Indykpol AZS ma rozegrać swój pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarskiej ekstraklasy w sobotę 13 października na wyjeździe z GKS Katowice. Cztery dni później u siebie olsztynianie zmierzą się z Cerradem Czarnymi Radom.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy